Praha – Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se médiím svěřil s tím, že se jej kdysi pokoušel Andrej Babiš dostat na svou stranu. On ho prý ale poslal do háje. Podobnou nabídku podle něj dostali také Ivan Langer a Stanislav Gross. Kalouskova slova zaujala i někdejšího hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. I on proto zavzpomínal, jak se se současným ministrem financí sešel.
Kalousek v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl třeba to, že Babiš „kupoval své státní zástupce a policisty a také své politiky“. Pokoušel se prý získat i jeho, šéf TOP 09 jej prý ale tenkrát poslal „do háje“. „Od té doby se nemáme rádi,“ dodal Kalousek.
Jeho slov se chytil také Hašek. „Dovolím si přispět také vzpomínkou. I já jsem se sešel s Andrejem Babišem v době, kdy jsem byl předsedou poslaneckého klubu ČSSD a stínovým ministrem zemědělství, v hotelu Aria nedaleko americké ambasády. Bylo to jednou někdy v roce 2007 či začátkem roku 2008,“ vzpomíná.
„Z důvodu neplánovaného delšího jednání ve Sněmovně na mne pan Babiš musel čekat a od té doby mi to podle jeho blízkých nemohl zapomenout. Zhruba hodinu jsme probírali agrární politiku, pan Babiš mi sdělil svůj pohled, ale na rozdíl od Miroslava Kalouska musím říct, že AB na nic netlačil ani nic "nekalého" nenaznačoval,“ přiznal Hašek.
„Podruhé jsme se mezi čtyřma očima viděli v průhonické Sokolovně už po ustavení vlády po volbách 2013 někdy na jaře 2014 v souvislosti s jednáním hejtmanů a pana ministra financí o RUD a s přípravou společného jednání hejtmanů a vlády ve věcech financí a dopravy, tehdy jsme se přes pozdější večerní hodinu normálně bavili o věcné agendě asi hodinu. Neslyšel jsem od AB nic o Lánech, o "sedmilháři", marketing nastoupil až později…“ dodal Hašek.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Michal Hašek , Andrej Babiš , Miroslav Kalousek
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 2 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
včera
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
včera
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
včera