Realisté představili volební lídry, Robejšek kandiduje v Praze z poslední příčky

Praha - Realisté dnes ve Sněmovně představili některé lídry pro podzimní volby do Sněmovny. Politolog Petr Robejšek bude až na poslední příčce pražské kandidátky. Jedničkou je tajemník strany Michal Moroz, bývalý poradce někdejší vládní strany Věcí veřejných.

Uskupení vzniklo loni na podzim a finančně ho podporuje ze soukromých zdrojů Marek Dospiva, spolumajitel skupiny Penta.

"Jako zakladatel Realistů a hlavní autor programu cítím osobní odpovědnost za náš výsledek," vysvětlil Robejšek, proč se rozhodl kandidovat, i když mu podle jeho slov nejde o funkci. Míní, že symbolická kandidatura mu umožní podpořit stranu ve volbách.

V Jihočeském kraji Realisty povede prezident Unie zaměstnavatelských svazů a Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký, v Plzeňském kraji výkonná ředitelka Asociace nemocnic ČR Jaroslava Kunová, v Ústeckém kraji prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek.

Na Vysočině povede do voleb stranu poslanec Martin Lank, ve Středočeském kraji podnikatel Antonín Fryč, v Moravskoslezském kraji proděkan tamní univerzity Alexander Király, v Královéhradeckém ředitelka domu pro seniory Daniela Lusková a v Jihomoravském kraji odborník na informační technologie Filip Kadeřábek.

Realisté v programu kladou důraz na národní zájmy. Chtějí nadřadit českou ústavu mezinárodním smlouvám a chtějí zakázat nelegální migraci do země.

Související

Poslanecká sněmovna

ANO by bez d´Hondtovy metody mělo v roce 2017 o 15 křesel méně

Kdyby d'Hondtova metoda, kterou zrušil Ústavní soud, nebyla použita ve sněmovních volbách v roce 2017, přišlo by vládní hnutí ANO o 15 mandátů. Místo nynějších 78 křesel by jich v dolní komoře mělo 63. Současná koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů by pak neměla většinu. Disponovala by 96 hlasy, nyní jich má 108. Vyplývá to z přepočtu, který dnes zveřejnila Česká televize (ČT).
ODS, ilustrační foto

ODS hrozí pokuta za předvolební kampaň v roce 2017

Občanským demokratům hrozí za chyby ve vyúčtování kampaně před sněmovními volbami v roce 2017 až půlmilionová pokuta. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí našel celkem 12 nedostatků, zároveň ale uvedl, že nešlo o černé financování.

Více souvisejících

volby 2017 Realisté (strana) Petr Robejšek Praha

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 32 minutami

Aktualizováno před 41 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

Aktualizováno před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Na jihozápadě Čech hrozí odpoledne bouřky, platí výstraha

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před bouřlivým počasím v části Čech během úterního odpoledne. Pro některé okresy v Jihočeském a Plzeňském kraji platí od 12 hodin výstraha před bouřkami. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy