Praha - Vláda se bude snažit o dodržení navrhovaného schodku státního rozpočtu 50 miliard korun, řekli dnes při příchodu na jednání koaliční rady zástupci KDU-ČSL. Koaliční rada se bude zabývat také návrhy, které chce kabinet ještě do voleb projednat.
"Budeme dělat všechno, abychom se do 50 miliard dostali. Každopádně ty nároky jsou opravdu velké, takže uvidíme, jak to dopadne," řekl vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). "Je evidentní, že bilance příliš nevychází, a ten první návrh z ministerstva financí je výrazným způsobem neuspokojivý pro většinu kapitol," uvedl.
Místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) řekl že z pohledu lidovců je prioritní zvýšení rozpočtu na vědu a výzkum a poskytnutí dalších peněz pro ministerstvo zemědělství.
Vicepremiér Richard Brabec (ANO) uvedl, že z pohledu hnutí ANO jsou dodatečné požadavky v kapitolách ministerstev obrany, dopravy a pro místní rozvoj. Připomněl i to, že nároky všech členů kabinetu výrazně převyšují deficit navržený ministerstvem financí. "Ale upřímně řečeno, ono to tak bylo i v minulých letech a my dnes ten rozpočet spíš rozjednáme a bude se pokračovat dál," řekl.
Koalici čeká kvůli jednání o rozpočtu horké léto, podotkl Brabec. "Těch 50 miliard je dáno a my se s tím budeme muset nějak vyrovnat. Všichni budou muset nějak ustoupit, otázka je o kolik," řekl.
Související
Schodek rozpočtu dosáhl 232,4 miliardy. Vláda v demisi věří v plnění cíle
Důvod je jediný. Fiala řekl, proč Babiš stále nemá vládu ve svých rukou
státní rozpočet , Richard Brabec (ANO) , Pavel Bělobrádek , koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL , Vláda ČR
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 2 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 3 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 4 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 5 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 6 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 7 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 9 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou.
Zdroj: Lucie Podzimková