Praha - Je všeobecně známo, že vedení ČSSD, především bývalý předseda Bohuslav Sobotka, s prezidentem Milošem Zeman příliš dobře nevycházelo. Přesto chování strany ve spojení s prezidentskou volbou překvapila celou řadu známých tváří sociální demokracie.
„Mladí sociální demokraté udělali elektronickou anketu k prezidentským volbám,ve které údajně zvítězil Jiří Drahoš (56 %) před Markem Hilšerem (18 %)a Milošem Zemanem (9 %),“ citoval z průzkumu mezi mladými politiky Hašek na sociálních sítích.
Poukázal na to, že tiskovou zprávu o tom vydal dokonce Lidový dům pod titulkem „Mladí sociální demokraté volí Jiřího Drahoše“. „Vyjádřili jsme poměrně jasně, jak si jako mladí lidé představujeme atmosféru na Pražském hradě po březnu příštího roku. Chceme změnu, která může přijít už za měsíc,“ komentoval výsledky hlasování předseda spolku Radek Hlaváček.
„Nic proti názoru členů MSD (nejde automaticky o členy ČSSD, protože MSD je samostatný právní subjekt), mají na něj plné právo. Jen mne zaráží účast tiskového oddělení Lidového domu,protože své členské základně ČSSD žádnou prezidentskou anketu neumožnila,což je docela škoda...“ posteskl si Hašek.
Jeho status neunikl ani mluvčímu Miloše Zemana. „Aby byl výčet konečný: Pozornost anketě, kde je neznámý počet hlasujících, věnovalo jen Bakalovo Aktuálně.cz,“ zdůraznil Jiří Ovčáček.
„ČSSD (tedy velká část tzv vedení + tzv. MSD a podobné dekoncentráty) nechtějí za prezidenta Miloše Zemana. Velká část voličů ČSSD chce Miloše Zemana a ještě větší skupina našich bývalých voličů také chce Miloše Zemana. Tak si myslím, že těch 5% ještě není konec. Ten sjezd bude za 5 minut dvanáct,“ přidal se k haškovi poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna
A podobně to vidí i další známí straníci. „ČSSD pokračuje ve svém sebevražedném tažení. Žádná sebereflexe se nekoná. Nu což,“ zlobí se někdejší senátor ČSSD Zdeněk Škromach.
Ozvaly se ale také hlasy oapčné. „Prezident Miloš Zeman tím, že se zúčastnil sněmu SPD, pouze ukázal, že není hodný získat hlasy moderní levice. Tedy ani ten můj,“ okomentoval kauzu bývalý poslanec ČSSD Antonín Seďa. „Škoda, že po roce 2013 nezvala na své sjezdy prezidenta republiky ČSSD, Tondo,“ odpověděl mu Hašek.
Související

Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna

Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Michal Hašek , Miloš Zeman , ČSSD , Jaroslav Foldyna , Zdeněk Škromach , Antonín Seďa , prezident čr , Jiří Drahoš
Aktuálně se děje
před 26 minutami

Zveřejníme tajemství o izraelských jaderných zbraních, vyhrožuje Írán EU
před 1 hodinou

Evropská komise: Demokracie v Evropské unii přestává pro polovinu obyvatelstva fungovat
před 2 hodinami

Los Angeles se bouří. Trumpovu Národní gardu v ulicích nechce
před 2 hodinami

Chyba v e-shopu Reebok: Zboží za zlomek ceny, teď nad objednávkami visí otazník
před 2 hodinami

Kam se poděl Obama? USA přenechal Trumpovi, odvahu proměnil v apatii
před 3 hodinami

Putin schválil změnu strategie: Chce přeměnit Rusko v námořní velmoc
před 4 hodinami

Trump měl hájit zájmy všech Američanů. Nedělá to, proto se Kalifornie ozvala
před 4 hodinami

"To nestačí, jsou to jen obyčejné útoky." Ruští prováleční blogeři požadují za operaci Pavučina masivní odvetu
před 5 hodinami

Největší noční útok války: Rusko zasáhlo západní Ukrajinu, Polsko vyslalo do vzduchu stíhačky
před 5 hodinami

Dohoda, jakou svět neviděl? Trumpovy sliby zůstaly jen na papíře
před 6 hodinami

Rána pro Muska: Síť X umožňuje šířit intimní materiály, Francie ji chce až od 18 let
před 7 hodinami

Izraelská armáda zadržela Gretu Thunbergovou
před 7 hodinami

Třetí noc protestů v LA: V pohotovosti je námořní pěchota
před 9 hodinami

Letní počasí se blíží. Příští víkend náš čekají tropické teploty
včera

Slovensko vyhrožuje, že zablokuje sankce EU proti Rusku
včera

Do Los Angeles dorazila národní garda. Hegseth hrozí nasazením námořní pěchoty
včera

Greta Thunbergová míří do Pásma Gazy. Loď zastavíme za každou cenu, varuje Izrael
včera

Dvořák ze STAN o bitcoinovém daru věděl, tvrdí ANO a ODS
včera

Rusové údajně poprvé pronikli do centrální části Ukrajiny
včera
Kanada jako člen EU? Odstartovala neobvyklá kampaň
Německý europoslanec Joachim Streit nikdy nevkročil na kanadskou půdu, přesto se stal nejviditelnější tváří neobvyklého návrhu – usiluje o to, aby se Kanada připojila k Evropské unii. I když sám připouští, že je to „aspirační“ myšlenka, podle něj stojí za úvahu v době, kdy se mění geopolitická rovnováha a důvěra v USA kvůli Donaldu Trumpovi klesá.
Zdroj: Libor Novák