Antonín Seďa

Andrej Babiš

ČSSD zuří: Ubohost. Babiš to nezvládá, Je jako malé dítě

Premiér Andrej Babiš (ANO) důrazně odmítá tvrzení, že by byl slabý premiér. To opakovaně tvrdila opozice především kvůli kauze kolem ministerstva kultury. „Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka a nejsem ochoten poslouchat ze všech stran, včetně od funkcionářů ČSSD, že jsem slabý premiér,“ tvrdí Babiš. Jenže za to schytal jen další posměch nejen ze strany sociální demokracie,.
Antonín Seďa /ČSSD/

Ty de*ile připos*anej. V ČSSD vznikla ostrá hádka

Praha - V sobotu se v Táboře sešla sociálnědemokratická platforma nazvaná „Zachraňme ČSSD“. K jejím nejvýraznějším tvářím patří například bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek, bývalý místopředseda Senátu Zdeněk Škromach, nebo severočeský poslanec Jaroslav Foldyna. Jedná se tedy převážně o kritiky expremiéra Bohuslava Sobotky, kteří mají blízko k prezidentu Zemanovi.
Zbraně

Obchod s vojenským materiálem? Sněmovna patrně novelu zpřísní

Praha - Sněmovna možná zpřísní novelu, která má platnost povolení k zahraničnímu obchodu s vojenským materiálem omezit pouze na dobu maximálně pěti let. Poslanci z výboru pro obranu chtějí mimo jiné omezit lhůtu, v níž by se ministerstva vnitra, zahraničí nebo obrany měla k obchodu vyjádřit, na maximálně půldruhého měsíce. Novelu by měla dolní komora projednávat na nadcházející schůzi.
Do Prahy zavítal srbský prezident Tomislav Nikolić, sešel se s Milošem Zemanem

Zeman se chce pomstít Sobotkovi, mohl by rozložit a pokořit ČSSD, varuje poslanec

Praha – Prezident Miloš Zeman se ještě oficiálně nevyjádřil k tomu, zda bude svůj post v příštích volbách obhajovat. Učit by tak měl 10. března, o den dříve chce o svém rozhodnutí informovat některé své příznivce. Média ale už několik dní spekulují, že se o Hrad znovu popere. A myslí si to i sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa.
Antonín Seďa /ČSSD/

Půjdeme do války se zbraní v ruce? Poslanec varuje před následky

Praha - Poslanec za ČSSD Antonín Seďa se podle svých slov velmi často dozvídá, že sociální demokraté chtějí posílat české ženy se zbraní v ruce do války. Ačkoli to považuje za hloupost, přesto téma branné povinnosti nepodceňuje, zejména proto, že s ohledem na události na východní Ukrajině je naše společnost rozpolcena a nejednotná.
Poslanecká sněmovna

Noví poslanci se ve sněmovně ještě pořádně zapotí

Praha – Mnohdy se zdá, že poslanci ve sněmovně jen sedí a nic nedělají, ale nově zvolení poslanci již dnes mohli poznat, že tomu tak není, a to zatím neběží chod sněmovny naplno. Poslanec ČSSD Antonín Seďa je zvědavý na nově zvolené poslance, jak budou zvládat situaci, kdy se bude ve sněmovně skutečně „makat“.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Sergej Lavrov

Západ je říší lží, hřímal Lavrov v OSN. Odmítl mírový plán Ukrajiny i obnovení obilné dohody

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil ukrajinský mírový plán a nejnovější návrhy OSN ohledně obnovení černomořské obilné dohody za "nerealistické". Na tiskové konferenci, která následovala po týdnu intenzivní diplomacie během zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku, Lavrov obvinil Západ, že vede na Ukrajině válku proti Rusku a nazval ho "říší lží".

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

před 7 hodinami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Aktualizováno před 11 hodinami

před 14 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 15 hodinami

před 15 hodinami

před 16 hodinami

před 16 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy