ČSSD zuří: Ubohost. Babiš to nezvládá, Je jako malé dítě

Premiér Andrej Babiš (ANO) důrazně odmítá tvrzení, že by byl slabý premiér. To opakovaně tvrdila opozice především kvůli kauze kolem ministerstva kultury. „Už nejsem ochoten dál hrát s ČSSD divadlo, už nejsem ochoten ze sebe nechat dělat hlupáka a otloukánka a nejsem ochoten poslouchat ze všech stran, včetně od funkcionářů ČSSD, že jsem slabý premiér,“ tvrdí Babiš. Jenže za to schytal jen další posměch nejen ze strany sociální demokracie,.

Babiš se nejen ze strany ČSSD dočkal pořádných posměšků. „Teď si čtu jak nejslabší premiér v historii ČR v rozhovoru o sobě říká, že mu došla trpělivost a už není dále ochoten ze sebe dělat hlupáka a poslouchat ze všech stran, že je slabý premiér. To je dobrý, to nemá chybu! Copak asi udělá?“ zajímá někdejšího místopředsedu Evropského parlamentu a sociálního demokrata Libora Roučka.

Kritický je i bývalý dlouholetý poslanec ČSSD za Zlínský kraj Antonín Seďa. „Opět je zajímavé, že PR pana premiéra začíná problém přetáčet na ČSSD,“ varuje. On sám není spokojen s tím, že současné vedení ČSSD neprojednalo náhradu ministra kultury s prezidentem Milošem Zemanem. „Ale svádět problém pana premiéra, který není sto protlačit nominanta ČSSD, na opozici v sociální demokracii, je ubohost,“ zlobí se na Babiše.

„ČSSD na rozdíl od ANO 2011 je stále demokratická strana a může si dovolit mít různé názory na současné působení sociální demokracie či na pana prezidenta. Nicméně je to vnitrostranická věc ČSSD, jak se rozhodne. Tlak pana premiéra a pana prezidenta na změnu ve vedení sociální demokracie je dlouhodobý a to již od lánské schůzky v roce 2013,“ varuje Seďa.

„Premiér už to zjevně nezvládá a hledá, na koho by svou neschopnost hodil,“ řekl pro Právo místopředseda sociální demokracie Ondřej Veselý. Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka pak tvrdí, že premiér přehání. „Nejde o žádné intriky ani politickou hru, která ho má ztrapnit. Fakt ale je, že ve sporu o ministra kultury hraje pan premiér druhé housle. Jeho výroky přičítám tomu, že tuhle pozici špatně snáší,“ řekl Právu.

S Babišem se nemazlí ani někdejší zastupitel města Brna a 1. místopředseda hnutí „Žít Brno“ Matěj Hollan. Podle něj už neplatí Babišovo oblíbené heslo „Za všechno může Kalousek“. Kalouska totiž momentálně nahradil někdejší předseda ČSSD a expremiér Bohuslav Sobotka. „To je krásnej rozhovor! Sobotka ho musí chodit strašit ve snech každou noc!“ směje se Hollan, který cituje Babiše. Ten v rozhovoru pro Novinky například řekl: „Kauzu vyrobilo Sobotkovo a Chovancovo křídlo v soc. Dem.“ nebo že „ Hamáček ustoupil sobotkovsko-chovaneckému křídlu..." 

„Premiér se rozhodl stát se malým chlapcem, který zavře oči a doufá, že až je otevře, všechno bude už vyřešený,“ hodnotí Babišův přístup k problematice jmenování nového ministra kultury Hollan na facebooku.

Kritický je také politolog Kamil Švec. „Slabý premiér se snaží přesvědčit, že není slabý. Celý rozhovor je vlastně strašně vtipný. Babiš v něm na překvapivě ochotně ukazuje, jak nerozumí politice,“ pustil se do premiéra expert.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš premiér ČR Antonín Seďa Libor Rouček Matěj Hollan -

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 7 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

Adidas a Reebok opět v Moskvě. Řetězec ASP zde otevřel první prodejnu s těmito značkami

První pobočka obchodního řetězce ASP byla otevřena v prodejně Belaya Dacha v Moskvě, která nabízí produkty od značek Adidas a Reebok. Informaci zveřejnil server Kommersant s odkazem na prohlášení vedoucího marketingového oddělení Iljy Komissarova ze společnosti Lestate (ASP) ruské státní agentuře TASS.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy