Praha – Fakt, že někdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš ve víkendových volbách neuspěl a nestal se prezidentem, ho od politiky rozhodně neodradil. Soupeř Miloše Zemana prozradil, jaké má další plány.
Drahoš už v sobotu uvedl, že v příštích dnech bude spolu se svým týmem analyzovat kampaň i příčiny porážky. Kromě toho bude potřeba doladit byrokratické věci, jako je vyúčtování kampaně. Navíc by měla přijít řeč i na to, jak bude Drahoš dál postupovat. Dal totiž jasně najevo, že v politice chce pokračovat.
„Někteří z lidí v týmu do něj nastoupili na plný úvazek. Budeme mluvit o tom, co dál. To souvisí s mým dalším angažmá. Od založení nějakého hnutí až na bližší propojení s nějakou stranou a kandidaturu třeba do Senátu,“ cituje Drahoše web České televize.
V rozhovoru pro Hospodářské noviny pak potvrdil, že kandidaturu do Senátu zvažuje. „Zatím uvažuji o několika variantách. Senát je určitě jednou z nich. Nejsem ale zatím pro žádnou definitivně rozhodnutý. Je to ještě příliš čerstvé. Člověk si potřebuje srovnat myšlenky a poté se rozhodnout,“ přiznal.
Podle něj ale existuje celá řada možných variant. „Už jsem také něco zaslechl o europarlamentu nebo zakládání stran nebo hnutí. Nic z toho ale není zas tak pravděpodobné. Potřebuji to promyslet. Stranu určitě zakládat nebudu. To mohu vyloučit,“ popřel svá dřívější slova.
Přestože přiznává, že ví, jak se někteří politici na Senát dívají a že by jej nejraději zrušili, on sám jej považuje za důležitý. „Já ho považuji stále za pojistku demokracie a je třeba rozumných lidí v Senátu a lidí, kteří jsou dostatečně známí. Aby k ohrožení demokracie nedošlo. Je to důležité,“ vysvětluje.
Související
Předsedou Senátu byl opětovně zvolen Miloš Vystrčil, do vedení míří i Drahoš
Senát si ve středu zvolí vedení, v jeho čele má zůstat Vystrčil
Jiří Drahoš , prezidentská kampaň , Senát ČR
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
před 2 hodinami
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
před 3 hodinami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 4 hodinami
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 5 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 6 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 8 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 9 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 10 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
Zima sice začíná úřadovat, ale na brusle by lidé měli chodit především na hokejové stadiony. Nikoliv na přehradu, jak to udělala žena, která ve Špindlerově Mlýně vyrazila na zamrzlou vodní plochu dokonce s kočárkem.
Zdroj: Jan Hrabě