Moderátorka Witowská utřela Faltýnka. Podle poslance je kauza Čapí hnízdo vymyšlená

Praha - Na moderátorku České televize Světlanu Witowskou se po zvládnutí prezidentského duelu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem snesla chvála nejen u laické veřejnosti, ale také od politiků, kteří její práci označili za profesionální. Nyní Witowská dělala rozhovor s Jaroslavem Faltýnkem.

Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterý v pořadu České televize Interview ČT24 prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, jenž byl Sněmovnou spolu s Andrejem Babišem zbaven poslanecké imunity, aby jej mohla policie trestně stíhat z možného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. 

Rozhovor se vedl i na téma sestavování vlády, kde Jaroslav Faltýnek připustil, že pokud by Miloš Zeman teoreticky trval na tom, že chce Tomia Okamuru ve vládě, jenž s ním oslavoval vítězství v prezidentských volbách a jeho strana poslala svým voličům vzkaz, aby Zemana v hlasování podpořili, tak by došlo na patovou situaci. 

Když se Witowská začala ptát poslance na kauzu Čapí hnízdo a konkrétně zaplatí oněch téměř 50 miliónů korun, Faltýnek řekl, že v tom případě, pokud se opravdu prokáže, že Farma Čapí hnízdo získala dotaci neoprávněně, tak tyto peníze a následné penále bude stát nebo Ministerstvo financí vyžadovat po firmě IMOBA, která je nástupnickou firmou Farmy Čapí hnízdo. 

"Četla jste tu zprávu?" zeptal se Faltýnek moderátorky. "Četla jsem úryvek, který zveřejnilo Ministerstvo financí a kde se píše, že tam jsou nesrovnalosti," oponovala Witowská. "Chtěl jsem říct Světlano, ale řeknu paní magistro...," chtěl pokračovat do kouta zahnaný Faltýnek, když ho přerušila Witowská: "Pane Jaroslave, pojďme se neoslovovat křestními jmény a pojďme se vrátit k Čapímu hnízdu," kontrovala moderátorka. 

Faltýnek se poté hájil tím, že je celá kauza vymyšlená. "A kdo ji vymyslel?" zeptala se Witowská. "To je dobrá otázka. Možná se na to někdy přijde," odpověděl ji poslanec hnutí ANO. 

Související

Světlana Witowská

Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let

Moderátorka Světlana Witowská končí v České televizi, kde působila víc než dvacet let. Od listopadu se rozhodla začít novou etapu, oznámila dnes veřejnoprávní televize bez dalších podrobností na twitteru. Připojila vyjádření Witowské, v němž poděkovala divákům za přízeň, kolegům za skvělých dvacet let života a vedení České televize za důvěru.
Markéta Pekarová Adamová

Nevidím důvod, proč přidat jen důchodcům, míní ekonomka. Vláda uplácí voliče, reaguje Adamová

Avizovaný jednorázový příspěvek ve výši šesti tisíc korun pro penzisty je podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) reakcí na jejich spotřební koš, kdy rostou jejich životní náklady, a pak také na skutečnost, že si nemohou přivydělat. Předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je ale přesvědčená, že za ním stojí snaha "koupit" si voliče před podzimními krajskými a senátními volbami. Nesouhlas s bonusem vyjádřila také hlavní ekonomka Raiffeisen Bank Helena Horská.

Více souvisejících

Světlana Witowská (moderátorka) Jaroslav Faltýnek (hnutí ANO) Čapí hnízdo Světlana Zárubová - Witowská Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy