Praha - Část opozice navrhla, aby vláda bez důvěry nemohla činit nevynucené personální změny, Sněmovna dnes neschválila návrh programu mimořádné schůze k personální politice kabinetu Andreje Babiše (ANO) v demisi a o návrhu se tak ani hlasovat nebude.
Pro schválení programu hlasovalo 59 ze 154 přítomných poslanců, proti byli čtyři. Většina poslanců se hlasování zdržela. Uskutečnění schůze nepodpořili členové dolní komory ANO, SPD a KSČM.
„Vládní koalice ANO, KSČM a SPD tento týden už podruhé neschválila program mimořádné schůze sněmovny. Předsedové Babiš a Okamura měli zjevně strach, že by na navržená témata diskutovali i někteří jejich poslanci. Fér to není, ale pochopit se to dá...“ posteskl si předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
Podobně to vidí i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Andrej Babiš a jeho koalice očividně nechce, aby vládu kontrolovala Poslanecká sněmovna. Zamítnutím programu schůze, jak ho navrhla část opozice včetně TOP 09, znemožnila projednat zásadní kroky, které dělá vláda bez důvěry. "Čištění" ministerstev, úřadů, nemocnic a státních podniků bude pokračovat vesele dál, i když vláda nemá důvěru, takže za ní není není demokratická většina občanů České republiky,“ uvedl na facebooku.
„Zažíváme zásadní souboj o to, jak bude vypadat demokracie v České republice. Jde o to, aby tu nebyla tyranie většiny, protože demokracie musí myslet i na menšiny. Vidíme, kdo stojí na straně demokracie a kdo cynicky a bezskrupulózně chce uchopit moc, s kýmkoli za jakoukoli cenu,“ komentoval dnešní dění ve Sněmovně šéf lidovců Pavel Bělobrádek.
„Už to zase udělali. Nedostal jsem možnost se vyjádřit k tomu, jak vládne kabinet v demisi bez důvěry. Už podruhé v jednom týdnu stejný scénář: mimořádná schůze, bez přednostního práva jsem mohl jen sedět a koukat," postěžoval si poslanec STAN Vít Rakušan.
K jednání se vyjádřil i komentátor Alexandr Mitrofanov, jehož jméno dnes ve Sněmovně několikrát zaznělo. „'Mitrofanov je celý bez sebe, je vyřízený, že se Babiš narodil.' Babiš. Tak dost! Další propagaci nepotřebuji! Jsem v jádru skromný člověk. A jsem známý už dost,“ rýpnul si do šéfa ANO publicista.
„Dnes jste ve Sněmovně největší hvězda! Gratuluji. Jak říkal J.Paroubek: 'Nechci se Vás dotknout pánové,...ale kdo z Vás to má?',“ přidal se předseda STAN Petr Gazdík.
Související

Koalici Spolu utíkají voliči, třetina by jim už hlas nedala. Volby by jasně vyhrálo ANO

Odborníků na armádu je stejně jako na fotbal, pustil se Pavel do kritiků. Poslanci pak raději schůzi uzavřeli
Poslanecká sněmovna , Andrej Babiš , Jiří Pospíšil , Miroslav Kalousek , Pavel Bělobrádek , Alexandr Mitrofanov , Petr Gazdík
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 16 minutami

Mimořádná zpráva Myanmar a Thajsko zasáhla mohutná zemětřesení, vyhlášen nouzový stav. Počet uvězněných a mrtvých roste
před 31 minutami

Česká republika zpřísňuje opatření proti šíření slintavky a kulhavky
před 1 hodinou

Japonsko představilo plán pro případ války mezi Čínou a Tchaj-wanem
před 2 hodinami

Obchodní válka s USA se zhoršuje. Výrobci alkoholu spustili nevídaný lobbismus
před 2 hodinami

Nikdo ho nepozval, nechceme ho tu. Vance po kritice ruší program v Grónsku, pojede jen na jedno místo
před 3 hodinami

Šest hodin od ničivého zemětřesení: Mrtvých mohou být až desítky tisíc, proč zatím nikdo nic neví?
před 4 hodinami

Obří řez do Země, je to jako roztrhnout papír. Experti vysvětlují, proč došlo k masivnímu zemětřesení
před 4 hodinami

Fialu a Babiše je třeba nahradit. Česku už nemají co nabídnout
před 4 hodinami

Trump by se měl probrat. Putin si s vámi jen hraje, vzkazuje mu Evropa
před 5 hodinami

Vance míří do Grónska. Politici ho budou ignorovat, nikdo ho vítat nebude
před 5 hodinami

Rumunský matematik se snaží zastavit Putina a Trumpa v rozvrácení Západu
před 6 hodinami

O válečné plány skutečně nešlo, říká expert z Pentagonu. V diskuzi na Signalu byly špatně jiné věci, varuje
před 6 hodinami

V Myanmaru je několik Čechů, pomoc zatím nevyhledali. Situace je nepřehledná, varuje ministerstvo
před 6 hodinami

Koalici Spolu utíkají voliči, třetina by jim už hlas nedala. Volby by jasně vyhrálo ANO
před 7 hodinami

Putin požaduje na Ukrajině přechodnou vládu pod dohledem OSN. Pak bude jednat o míru
před 8 hodinami

Karel III. musel do nemocnice kvůli vedlejším účinkům léčby rakoviny
před 9 hodinami

Počasí se bude na začátku dubna držet jasného trendu
včera

Přechod na letní čas zpozdí víkendové noční vlaky, upozorňují ČD
včera

Požár v Novém Městě nad Metují zasáhl bytový dům. Město pomáhá obyvatelům
včera
Jsou přibývající excesy hokejových fanoušků projevem úpadku české společnosti?
Možná bude tento článek vyznívat, že už stárnu (což je samozřejmě pravda) a čím dál víc tak vzpomínám na dřívější (dle mého soudu v mnohém normálnější) svět, ale to, co se poslední dobou děje na extraligových stadionech, mně radost nedělá a pokud proti tomu něco jako společnost neuděláme, bojím se, kam se naše společnost bude řítit. Řeč je o několika nevídaných excesech ze strany hokejových fanoušků. Tedy pardon, „fanoušků“.
Zdroj: David Holub