Praha - Předčasné volby v Česku letos pravděpodobně nebudou, alespoň tedy dle sázkových kanceláří. Na jejich konání je vypsán kurz 3,15:1, na to, že do konce roku nebudou, je vypsán kurz 1,3:1. Jednoznačným favoritem na prvního premiéra s důvěrou je Andrej Babiš (ANO). Podle Tipsportu klienti zatím na možnost předčasných voleb vsadili zhruba milion korun, z toho 75 procent jde na variantu, že vypsány nebudou.
"Krach jednání o nové vládě mezi zástupci ANO a ČSSD přinesl další období politické nejistoty. Ačkoli mezi často skloňované scénáře patří i možnost vypsání předčasných voleb, naši bookmakeři tomuto vývoji příliš nevěří," uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.
"Podle přebíhání vítězné ANO od koaličního čerta k ďáblu by se sice mohlo zdát, že k předčasným volbám všechno směřuje. Jenže prezident Miloš Zeman zatím dává Andreji Babišovi k vyjednávání tolik prostoru a času, že si lze jen těžko představit, že by se předčasné volby letos stihly zrealizovat," doplnil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.
Na to, že by vláda s důvěrou vznikla do začátku července, bookmakeři Tipsportu a Chance vypsali kurz 2,38:1. Na to, že bude jmenována do začátku června, se dá nyní vsadit v relativně vysokém kurzu 5,62:1.
Podle bookmakerů Fortuny se prvním premiérem s důvěrou stane současný předseda vlády v demisi Babiš. "Navzdory minimálnímu kurzu 1,01:1 na tuto variantu směřuje 50 procent sázek," podotkl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Na druhém místě za Babišem následuje s výrazným odstupem ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) s kurzem 17:1. Podle Šraina na něj jde zhruba desetina sázek. Třetí je předseda ODS Petr Fiala s kurzem 35:1. Největším outsiderem z 11 kandidátů, na které se dá sázet, je bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek (2000:1).
"Překvapivou variantou je ale navzdory obrovskému kurzu 600:1 komunista Vojtěch Filip. Na to, že bude příštím premiérem s důvěrou právě on, jsme přijali 78.000 korun, což je více než třetina sázek. Pokud by se tak stalo, Fortuna by na těchto sázkách vyplácela přes 42 milionů korun," uvedl Šrain.
V první vládě s důvěrou bude podle bookmakerů Fortuny téměř jistě vítěz podzimních voleb, hnutí ANO (1,12:1). Za velmi pravděpodobnou považují účast ČSSD (1,4:1). Následují ODS (5:1) a KDU-ČSL (6:1). Nejméně pravděpodobní jsou ministři z TOP 09 (165:1).
Související
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
volby , sázení , tipsport , Andrej Babiš , Vojtěch Filip (KSČM)
Aktuálně se děje
včera
Írán vypsal odměnu na hlavy amerických vojáků. Ženám vyplatí dvojnásobek
včera
Kyjev poslal drony na Rusko, Moskva zaútočila balistickými raketami. Počet mrtvých na obou stranách roste
včera
AI bude řídit, lidé rozhodovat. NATO vybuduje na východě rozsáhlou dronovou síť
včera
Počty rekrutů jsou výrazně nižší, než ztráty na Ukrajině. Náborové příspěvky už nefungují, Rusko se bojí mobilizace
včera
USA povolí Turecku prodat své zbraně Ukrajině. Moskva se bouří, hrozí a chce vysvětlení
včera
Stíhačka NATO sestřelila dron nad Rumunskem, zřejmě byl ruský
včera
Netanjahuovo odmítnutí nevadí. Hamás zahájil jednání o mírovém plánu pro Pásmo Gazy
včera
Vraťte se do reality, vzkázal Írán Trumpovi po slovech o ovládnutí Hormuzského průlivu
včera
Ukrajina podnikla jeden z největších letošních útoků na Rusko
včera
Další země svádí boj s plameny. Belgii zasáhl největší požár v moderní historii země
včera
Rusko buduje vlastní variantu Starlinku. Rychleji, než se předpokládalo
včera
Flamingo v akci: Ukrajina poprvé udeřila v ruském vnitrozemí střelami vlastní výroby
včera
Počasí příští týden: Po krátkém ochlazení se vrátí tropy
15. srpna 2026 21:59
Maďarsko začalo potápět lodě na Dunaji, aby udrželo v chodu jedinou jadernou elektrárnu
15. srpna 2026 20:46
Vývoj umělé inteligence vstupuje do nové fáze. Lidé začínají vytvářet své digitální dvojníky
15. srpna 2026 19:34
Zákaz sociálních sítí pro děti ve Francii neprošel. Nejvyšší soud zákon zrušil
15. srpna 2026 18:22
Po silném zemětřesení zasáhlo Indonésii 230 dalších otřesů. Počet mrtvých roste
15. srpna 2026 16:59
Ukrajina dokončuje vývoj první balistické rakety. Bude sloužit jako základ evropského protiruského štítu
15. srpna 2026 15:41
Ruská armáda utrpěla v červenci jedny z nejvyšších ztrát od začátku invaze, Ukrajina hlásí úspěšnou protiofenzívu
15. srpna 2026 14:33
Španělsko a Maroko se bojí další migrační vlny. Výrazně posilují bezpečnost na hranicích
Španělsko a Maroko výrazně posílily bezpečnostní opatření na hranicích španělské enklávy Ceuta v Severní Africe. K tomuto kroku úřady v Madridu a Rabatu přistoupily v reakci na masově šířené výzvy na sociálních sítích, které vyzývaly k nelegálnímu překročení hranic.
Zdroj: Libor Novák