Praha - Komunisté se velmi ostře pustili do ministra zahraničí Martina Stropnického. Vyčítají mu to, jak reagoval na útok spojenců na Sýrii. Podle poslance KSČM Zdeňka Ondráčka je šéf české diplomacie hlupák.
Stropnický po útoku uvedl, že česká diplomacie vnímá noční útok USA, Británie a Francie v Sýrii jako jasný vzkaz těm, kdo by chtěli pokračovat v chemických útocích. Kdyby mezinárodní společenství čekalo se zásahem v Sýrii na mandát RB OSN, stalo by se pasivním svědkem až spolupachatelem chemických útoků, upozornil.
Stropnický řekl, že americká strana Česko o útoku informovala, neupřesnil, zda se to stalo ještě před zásahem, nebo až v jeho průběhu.
Jeho slova pořádně vytočila poslance KSČM Zdeňka Ondráčka. „Ještě někdo pochybuje, že je ministr Stropnický hlupák? U mě tímto svým prohlášením povýšil svoji hloupost na druhou. Věřte, že jsem se musel hodně krotit, abych napsal jen toto. S takovým člověkem žádná vláda moji důvěru nikdy nedostane!“ vzkázal naštvaný politik.
Hodně kritický je také jeho stranický kolega a europoslanec Jaromír Kohlíček. „Syrské jednotky dosáhly významných úspěchů na různých místech. Hlavně definitivně zlikvidovaly enklávu nazývanou Gúta nedaleko od Damašku. I v době mé návštěvy (na fotografii s Basadem Asadem na jaře 2017) v hlavním městě z tohoto prostoru v noci byl veden noční přepad. Opět se našla laboratoř a skupina expertů nemohla v době útoku jet na místo kde byly údajně chemické látky použity,“ shrnuje europoslanec.
Také on se pustil do českého ministra zahraničí. „Trapné vystoupení ministra Stropnického a dalších členů vlády jsou fackou do tváře každého myslícího člověka. Jsem zvědav, jaká další hloupá provokace bude následovat. Pozice T. Mayové je totiž ve Velké Británii stále vratká a "rozhodná" akce je šancí na zlepšení jejího obrazu před veřejností Spojeného Království. Životy kohokoliv při těchto akcích nehrají žádnou roli,“ tvrdí Kohlíček.
Související
Stropnický chyboval a uznal to, uvedl Lipavský. Věc považuje za vyřešenou
Lipavský kritizuje Martina Stropnického za setkání s proruským aktivistou
Martin Stropnický , Zdeněk Ondráček , Jaromír Kohlíček (KSČM) , útok Západu na Sýrii (14.4.2018)
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Kdo nahradí Si Ťin-pchinga? V Číně se spekuluje o nástupci i útoku proti Tchaj-wanu k udržení moci
před 2 hodinami
Macinka snížil pomoc Ukrajině na třetinu. Msta na lidstvu, reaguje Lipavský
před 3 hodinami
„50 dolarů, když jej uvidíte do konce.“ Film Melanie Trumpové je propadák, návštěvnost se zřejmě navyšuje uměle
před 4 hodinami
Ekonomika roste, hypotéky ale nezlevní, rozhodla ČNB. Nejistotou je válka na Ukrajině
před 5 hodinami
Myslím, že bych měl jít do nebe, prohlásil Trump. Vykonal prý „obrovské množství dobrých“ věcí
před 6 hodinami
Do roku 2050 téměř vymře třetina známých druhů zvířat, varují vědci. Vytváří obří biotrezor
před 7 hodinami
Náhrada za Turka? Byl bych lepší ministr než Pavel prezident, tvrdí podnikatel Richard Chlad
před 7 hodinami
Kyjev a Moskva si vyměňují zajatce, potvrdil Zelenskyj. Ruský útok se po vypnutí Starlinku hroutí
před 8 hodinami
Británie se po zveřejnění Epsteinových dokumentů zmítá v krizi. Pod Starmerem se láme větev
před 9 hodinami
Unikát letošní olympiády: Sportovci obdrží nejdražší medaile v historii her
před 9 hodinami
Macinka je připraven být dva roky dvojministrem. Ve volbách očekává porážku Pavla
před 10 hodinami
Zelenskyj řekl, kolik ukrajinských vojáků zemřelo od začátku války
před 11 hodinami
Je hotovo. Umělá inteligence dosáhla lidské úrovně, tvrdí část vědců
před 12 hodinami
Jan Darmovzal popsal drastické podmínky venezuelského vězení. Dodnes má zdravotní problémy
před 13 hodinami
OSN stojí před kolapsem, varoval Guterres. Podle nejhorších scénářů nastane za pár měsíců
před 13 hodinami
Svět spadnul do nejistoty. Jaderné smlouvy exspirovaly, jaderný konflikt hrozí víc než kdy dřív
před 15 hodinami
Zimní počasí nabídne jinou tvář, naznačuje předpověď na příští týden
včera
Pavel bude na slavnostním zahájení ZOH i závodech Sáblíkové a Ledecké
včera
Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí
včera
Babišova vláda pokračuje. Opozice neuspěla se snahou o vyslovení nedůvěry
Předpokládaným výsledkem skončila mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, na které se opozice snažila vyslovit nedůvěru vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Kabinet, jenž získal důvěru poslanců teprve v polovině ledna, v hlasování obstál.
Zdroj: Jan Hrabě