Tvrdá rána pro Babiše? Na sokolském sletu ho vypískali, pak se mu lidé pořádně vysmáli

Praha – Ve čtvrtek se v rámci XVI. všesokolského sletu představilo na ploše stadionu v Edenu v Praze celkem 15.000 sokolů. V Publiku nechyběl ani český premiér Andrej Babiš. Toho ale lidé na stadionu nepřivítali právě s nadšením.

Po státní hymně bývalého Československa zpívané sborem pořadatelé přivítali hosty, mezi kterými byl i Babiš. Sám Babiš na facebooku sdílel krátké video, ke kterému napsal: „XVI. všesokolský slet právě teď.“

Většina lidí se divila, že to udělal. Proč? Lidé na stadionu ho totiž při představování vypískali. „Jak jsem viděl, vypískali vás. Dobře oni,“ vysmál se Babišovi pod videem jeden z diskutujících. „ A to, jak jste byl vypískán, tím se nepochlubíte?“ přidal se další.

„Je dobře, že má Sokol stále rovnou páteř!“ napsal jiný. „Sokolove by tě měli vyhnat svinskym krokem,“ přidal se další uživatel. „Ten Sokol by jste měli zakázat!!! Je to kaňpáň, jak vás vypískali při představovačce! Určitě je zaplatil Kalousek (symbol korupce), dotovaný Bakalou a Ilumináty! Nekecáte, makáte! Teď už možná jen mít tu vládu, ne? Není už čas začít fakt makat?“ vysmál se Babišovi další z Čechů.

To, jak sokolové a jejich příznivci Babiše vypískali, ocenil i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Rád bych se poklonil Sokolům a jejich tradici. Jsou to frajeři a vlastenci. Na Velehradě se rozdával Babišův letáček, všichni brblali, ale nikdo nevystoupil a neřekl jasné slovo. Je Suis Sokol.... I když jsem Orel," přiznal na sociálních sítích. 

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš slet sokola Sokol sociální sítě

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

Chytrý, pohledný, zabiják v debatách. Proč si Trump vybral J. D. Vance jako viceprezidenta?

Kdo je James D. Vance, kterého si Donald Trump vybral jako svého viceprezidenta? Takovou otázku si zřejmě kladl nejeden ne-Američan. Devětatřicetiletý politik si ale svou cestu k úřadu zařídil poměrně jednoduše – postavil se za Trumpa, když to nejvíce potřeboval. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy