Praha - 450 migrantů zachráněných v sobotu ve Středozemním moři si rozdělí Francie, Německo, Malta, Portugalsko a Španělsko. Premiér Andrej Babiš (ANO) to nepokládá za správný krok, prý to jen povzbudí pašeráky lidí.
Vylodění migrantů povolila italská vláda poté, co se prvních pět zemí zavázalo, že každá z nich přijme padesátku uprchlíků. Další migranty by podle deníku Corriere della Sera mohla přijmout Belgie. ČR už o víkendu uvedla, že žádosti Itálie nevyhoví.
Babiš dnes zopakoval, že řešení nepovažuje za správné. "Tím jenom motivujeme pašeráckou mafii, aby posílala další nelegální migranty do Evropy," uvedl po jednání s šéfem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángelem Gurríou.
Babiš chce situaci řešit tak, aby lodě s migranty nemohly vůbec z Afriky vyplouvat. Podporuje také dohody se severoafrickými státy a také se zeměmi, odkud migranti pocházejí, řekl.
Související
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
Macinka se zastal Turka. Určitě ho nepotopím, vzkázal šéf Motoristů
Andrej Babiš , uprchlíci , EU (Evropská unie)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Američané Trumpově teorii o ukradených volbách nevěří. Jeho projev byl plný dávno vyvrácených tvrzení
před 2 hodinami
Trump obvinil Čínu ze zásahů do prezidentských voleb. Nemáme jediný důkaz manipulace, přiznal následně Bílý dům
před 2 hodinami
Dva mrtví po útoku na ubytovně. Pachatelem má být sanitář z IKEM, případ řeší GIBS
před 3 hodinami
Páteční počasí: Meteorologové nastínili, co hrozí od dnešních bouřek
včera
Budoucí důchodci mají být obezřetní. ČSSZ upozornila na podivné kampaně
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
včera
Čína zadržela Čecha, důvod není jasný. Macinka odmítá vyhlašování války
včera
Česko zreviduje krizovou a obrannou legislativu, rozhodla vláda
včera
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
včera
Páteční počasí přinese další silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Rusko balamutí veřejnost. Výmysly o postupu odhalují, jak moc na Ukrajině krvácí
včera
Dostat se do EU vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Nový hraniční systém je problémový, rozbila jej dvojčata
včera
Policie prověřuje Foldynu kvůli podezření z týrání manželky a dětí. Hrozí mu až osm let vězení
včera
Google zakročil. Z obchodu Play smazal ruský mail, sociální síť i chatovací aplikaci Kremlu
včera
Ukrajinským premiérem se stal bývalý šéf Naftogazu Koreckyj
včera
Lidé demonstrují, vojáci se bouří. Ukrajinou mohutně otřásá konec Fedorova
včera
Jeřáb spadl v Praze na ulici. Zasahují hasiči, místem nejezdí trolejbusy
včera
Policie vykázala z domu poslance Foldynu. Je podezřelý z domácího násilí
včera
Trumpova administrativa zveřejňování Epsteinových spisů totálně zvorala, přiznal Vance
včera
CNN: Útok na školu, při němž zemřelo na 170 dětí, v USA prakticky nikdo nevyšetřuje
Vyšetřování amerického leteckého úderu, který zasáhl školu v Íránu, již měsíce stagnuje u vojenského velení. Lídři Pentagonu a Centrálního velitelství USA (CENTCOM) dosud nenařídili standardní a klíčové prověření zpravodajských informací, které by pomohlo přesně objasnit, co se stalo.
Zdroj: Libor Novák