Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová se postarala o rozruch, když naznačila, že by jí nevadilo vyškrtnutí Prahy ze seznamu světového dědictví UNESCO. na její slova ostře zareagovala herečka Aňa Geislrová.
„Krndo! Jsem ráda, že se jmenuješ tak, jak se jmenuješ, protože nemusím být vulgární, ale buď tak laskavá a už přestaň ničit Prahu! Povodně se proti tobě jeví smysluplně - a možná stejně jako po nich i po tvým odchodu Praha ožije.. ale už dej fakt svý ruce pryč, Krndo!“ vyzvala Krnáčovou herečka Aňa Geislerová.
Herečka reagovala na zprávu o kritickému dopisu, který poslal Výbor světového dědictví UNESCO do Prahy. Pražská primátorka Krnáčová, jejíž snahu změnit památkový zákon ve prospěch developerů zarazili zastupitelé, nemá eventuální vyškrtnutí Prahy ze seznamu světového dědictví za tragédii. Další politici ale naopak mluví o možné obří mezinárodní ostudě.
Český režisér Jan Hřebej obratem varoval, že brzy může být ještě hůř. „Dnes jsem zažil na vlastní oči v panelové diskusi kandidátů na pražského primátora pana Stuchlíka, a musím zodpovědně říct: lépe si Andrej Babiš vybrat nemohl. Ostatním chci říct svůj názor, že paní Krnáčová je proti panu Stuchlíkovi Bloomberg, T. Kollek a W. Churchill dohromady,“ přisadil si filmař.
Související
Praha se zbaví "chytrých laviček" z dob Krnáčové, stály dva miliony
Babišovi věřila, pak ji zklamal. Krnáčová promluvila o angažmá v hnutí ANO
Adriana Krnáčová , Aňa Geislerová , Jan Hřebejk
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
před 4 hodinami
40,6 stupně. Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
před 4 hodinami
Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin
před 5 hodinami
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
před 6 hodinami
Česko zná termín příštích voleb. Prezident Pavel ho stanovil na říjen
před 7 hodinami
Trumpova celní válka s Evropou ožívá. USA hrozí odvetou za danění Mety či Amazonu
před 8 hodinami
Vojtěch prosazuje omezení dostupnosti energetických nápojů
před 9 hodinami
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
před 9 hodinami
Češi letí pomáhat do Venezuely. Hasiči vysílají specializovaný tým
před 10 hodinami
Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko
před 11 hodinami
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
před 12 hodinami
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
před 12 hodinami
Nové napětí v Íránu. Američané podnikli odvetu za útok na nákladní loď
před 14 hodinami
Počasí se po žhavém víkendu ochladí. Příští týden dorazí déšť
včera
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
včera
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
včera
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
včera
Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii
včera
Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl
včera
Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo
V čínském hlavním městě narazilo v pátek odpoledne malé letadlo do nejvyšší budovy v Pekingu, mrakodrapu Citic Tower, který je známý také pod názvem Čína Zun. Incident v jedné z nejstřeženějších metropolí světa vyvolal paniku v centrální obchodní čtvrti, kde z výšky desítek pater začaly na ulice plné automobilů padat kusy trosek a částí letadla.
Zdroj: Libor Novák