Premiér Andrej Babiš (ANO) současnou situaci vyvolanou zprávou o údajném únosu svého syna podle bookmakerů spíše ustojí. Na to, že bude 1. února předsedou vlády s důvěrou, měl dnes ráno vypsán kurz 1,15:1, opačná možnost byla ohodnocena kurzem 4,6:1. Po některých událostech v průběhu dne se však kurzy posunuly na aktuálních (v 15:00) 1,5:1 versus 2,38:1. V úterý odpoledne byl v jednu chvíli kurz na setrvání premiéra ve funkci až 2,5:1. ČTK to dnes sdělil mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Jiří Hadrava. Ostatní sázkové společnosti s výjimkou dceřiné firmy Chance podobné kurzy nevypsaly.
"Situace se změnila především kvůli zájmu sázkařů, kteří jednoznačně věří tomu, že Babiš bude premiérem. A navíc se ukazuje, že není velká šance najít 101 hlasů pro vyslovení nedůvěry," uvedl dopoledne bookmaker Tipsportu Pavol Boško.
Jeden sázkař na setrvání Babiše ve funkci vsadil dohromady 150.000 korun v kurzu 1,17:1. K takovým sázkám mohl podle Boška přispět úterní příspěvek opozičního poslance Miroslava Kalouska (TOP 09) na twitteru. "Doporučuji si vsadit. Nevěřím, že se najde devět statečných, jakkoliv bych si to přál. Nejde totiž o prostou většinu. Musí nás být 101, kteří vstanou a řeknou: ´Pro návrh´," napsal Kalousek. Bookmakeři Tipsportu a Chance poté tuto příležitost dočasně stáhli z nabídky.
Teď nejde o ten či onen stranický zájem. Teď jsou v sázce principy právního státu, které jsou znevěrohodněny konfliktem zájmů trestně stíhaného premiéra. Pro civilizovaný právní stát existuje jediné řešení: Trestně stíhaný Andrej Babiš premiérem nebude. pic.twitter.com/KYX03gS7O7
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 13. listopadu 2018
"Situace se ovšem v průběhu dne dramaticky vyvíjí a sázkaři na to pochopitelně reagují. Nelze vyloučit, že se dnes mohou kurzy na obě možnosti vyrovnat," sdělil Hadrava. Babišův syn v dopise pro Seznam Zprávy označil svého otce za lháře a uvedl, že v případu hodlá vypovídat. Senát dnes navíc vyzval Babiše k rezignaci.
V Tipsportu a Chanci lze sázet i na to, zda bude Babiš premiérem na konci příštího roku. Na jeho setrvání ve funkci je kurz 1,6:1, opačná varianta je ohodnocena kurzem 2,16:1.
Syn premiéra serveru Seznam Zprávy řekl, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Premiér Babiš podle syna chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Babišův syn serveru řekl, že k farmě Čapí hnízdo, kvůli níž premiér čelí obvinění z dotačního podvodu, podepisoval nějaké dokumenty, ale prý nevěděl, co podepisuje. Také uvedl, že byl jako pacient v Národním ústavu duševního zdraví a v současnosti bere léky.
Opozice vyzvala v úterý Babiše na základě reportáže k odstoupení z funkce premiéra. Ve středu shromáždila podpisy pro svolání mimořádné schůze Sněmovny k hlasování o nedůvěře vládě. ČSSD zvažuje podle staršího vyjádření svého předsedy Jana Hamáčka různé varianty, žádné dopředu nechtěla vylučovat.
Související
Tradice pokračuje. Hrad prozradil termín oběda prezidenta s premiérem
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
Andrej Babiš , sázkové kanceláře/kurzy , tipsport , Miroslav Kalousek , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Trump si ředí krev. Užívá výrazně vyšší dávky léků, než mu stanovili lékaři
před 2 hodinami
Předpověď počasí do konce týdne. Na horách může připadnout další sníh
včera
Trumpova dobrá zpráva. Prezident se raduje, že Clooney získal francouzský pas
včera
Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno
včera
Pohonné hmoty už zlevňovaly jen nepatrně. Expert řekl, co přinese tento rok
Aktualizováno včera
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
včera
Tradice pokračuje. Hrad prozradil termín oběda prezidenta s premiérem
včera
První den se jezdí za nové ceny. Dálniční známky podražily
včera
Nikdy to nevedlo k dobrým výsledkům, řekl Fiala po projevu premiéra Babiše
včera
Svátky v roce 2026. Češi se mohou těšit na několik prodloužených víkendů
včera
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
včera
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
včera
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
včera
Zemřel známý herec Pavel Nečas
včera
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
včera
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
včera
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
včera
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
31. prosince 2025 21:43
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
31. prosince 2025 20:27
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
Středočeští hasiči vyjeli během silvestrovského večera k rozsáhlému požáru bývalého hotelu v obci u Slapské přehrady. Podle posledních informací již došlo k lokalizaci požáru, plameny se tak nadále nešíří.
Zdroj: Jan Hrabě