Václav Moravec se pustil do Babiše: Spočítal mu to za slova, která pronesl o jeho pořadu

Moderátor České televize Václav Moravec se na twitteru pustil do premiéra Andreje Babiše. Připomněl, že šéf české vlády ještě před pár dny důrazně popíral, že by plánoval změnu v čele rezortu spravedlnosti.

Moderátor České televize se na sociálních sítích tvrdě pustil do premiéra Andreje Babiše kvůli posledním hojně diskutované změně ve vládě, která byla oznámena tento týden. 

„Když jsem před třemi týdny v OVM oznámil, že dojde k výměně ministra spravedlnosti Jana Kněžínka za Marii Benešovou dle přání Hradu psal premiér o “fake news, které šel rozchodit”,“ postěžoval si Václav Moravec.

Přímo ke svým slovům ještě přidal odkaz na slova, která české premiér napsal 31. března, tedy 18 dní před oficiálním ohlášením změny na ministerstvu spravedlnosti. Babiš tehdy zveřejnil fotku se svým psem, ke které napsal: „Po smršti fake news v Otázkách Václava Moravce jsem to šel radši rozchodit.“

Moravcova slova vyvolala bouřlivou diskuzi, do které se zapojil třeba i místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. „Milý Václave, Vy si ale koledujete kolem těch Velikonoc,“ směje se politik.

Další navrhovali, aby Moravec pozval Babiše do svého pořadu a „nechal ho tam mávat grafy od Prchala“. Jenže podle moderátora to není tak jednoduché. „Premiéra zveme opakovaně, ale prý je o víkendu zaneprázdněn. Poslední pozvání bylo na 28. 4. 2019,“ vysvětluje Moravec. 

Související

Václav Moravec

Moravec a další pracovníci ČT jsou v preventivní karanténě

Někteří pracovníci České televize (ČT) jsou v preventivní karanténě kvůli nedělnímu pořadu Otázky Václava Moravce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u níž byla pak prokázána nemoc covid-19. Serveru iDnes.cz to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Moderátor Václav Moravec na twitteru uvedl, že se sám rozhodl zůstat v karanténě. Test na covid-19 měl ale Moravec ve středu negativní.

Více souvisejících

Václav Moravec Andrej Babiš Otázky Václava Moravce Jan Kněžínek Marie Benešová Ministerstvo spravedlnosti

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy