Václav Moravec

Václav Moravec

Moravec a další pracovníci ČT jsou v preventivní karanténě

Někteří pracovníci České televize (ČT) jsou v preventivní karanténě kvůli nedělnímu pořadu Otázky Václava Moravce s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, u níž byla pak prokázána nemoc covid-19. Serveru iDnes.cz to dnes řekla mluvčí ČT Karolína Blinková. Moderátor Václav Moravec na twitteru uvedl, že se sám rozhodl zůstat v karanténě. Test na covid-19 měl ale Moravec ve středu negativní.
JUDr. Pavel Rychetský, právník a předseda Ústavního soudu ČR.

Rychetský pojmenoval nešvary dnešní společnosti. Co se vytratilo?

Ze společnosti se vytratily základní zásady, jako je solidarita a humanismus. Staly se z nich téměř sprostá slova. Ve společnosti se začala šířit sociální úzkost a strach z budoucnosti. Myslí si to předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Řekl to v dnešním pořadu České televize Fokus Václava Moravce na téma Boj za pravdu, kam přišla diskutovat mimo jiné slovenská prezidenta Zuzana Čaputová. Spolu se shodli v tom, že doba před rokem 1989 byla schizofrenní.
Václav Moravec

V Trikolóře se zlobí, doběhli je gymnazisté a Moravec

Známý moderátor politických debat České televize Václav Moravec besedoval se studenty pražského gymnázia Na Zlatance o dnešním mediálním světě. To popudilo hnutí Trikoóra Václava Klause ml. jelikož si od studentů neodnesli líbivé vysvědčení.
Václav Moravec

Václav Moravec promluvil: Politici mi před vysíláním vyhrožují

Václav Moravec patří k nejznámějším a zároveň k často kritizovaným českým moderátorům politických pořadů. Jak sám přiznává, ne vždy je to snadná práce. Před kamerou občas svádí tvrdé boje. A když světla ve studiu zhasnou, je to občas ještě horší.
Česká televize

Moravec nebude moderovat ani sobotní studio ČT, nahradí ho Kubal

Praha – Česká televize připravuje speciální vysílání k druhému kolu prezidentských voleb bude s Marcelou Augustovou moderovat Michal Kubal. Informace a průběžné výsledky nabídne v sobotu divákům i televize Nova. Volební vysílání od 13:20 bude moderovat Rey Koranteng s Michaelou Šmídovou. 
Václav Moravec opět bude moderovat Předvolební superdebatu

Václav Moravec prezidentem? Poslal Čechům vzkaz

Praha – Moderátor a výrazná postava České televize Václav Moravec vystoupil v Českém rozhlase. Tam se rozvyprávěl o tom, jak mu diváci a voliči všech politických stran spílají za to, že údajně straní některým partajím. Kromě toho však také přišla řeč na to, zda by uvažoval o prezidentské kandidatuře.
Prezident Miloš Zeman a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula vystoupili 21. srpna na tiskové konferenci v Praze.

Zeman nařknul ČT ze lži. Jenže se spletl

Nové Veselí (Vysočina) – Prezident Miloš Zeman se omluvil, ne kvůli Peroutkově článku, ale kvůli tomu, že si zaměnil Českou televizi za televizi Nova. Při své dovolené na Vysočině se totiž ostře pustil do ČT kvůli reportáži, kterou veřejnoprávní médium nikdy nenatočilo.
Václav Moravec

Václav Moravec se vysmál Hradu. Schytal to Ovčáček, Kmoníček i Mynář

Praha - Na Hradě se dne dějí zajímavé věci. Zatímco šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky radí lidem, aby nebrali výroky Miloše Zemana tak vážně, kancléř prezidenta Vratislav Mynář pobírá vyšší plat, než premiér Bohuslav Sobotky. Do této rošády se zapojil i novinář Václav Moravec.
Václav Moravec opět bude moderovat Předvolební superdebatu

Václav Moravec bude mít na ČT nový pořad

Praha - Česká televize připravila nový pořad s moderátorem Václavem Moravcem, který bude vysílán formou měsíčníku pod názvem Fokus VM. Pořad se chce zaměřit na témata, která rezonují společnosti. První díl živě odvysílá v úterý 3. února.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy