Klaus ml. se chlubí: Sehnal jsem už deset politiků. Bát by se měla i TOP 09

Ještě nedávno si Václav Klaus mladší stěžoval, že pro svou nově vznikající stranu nemůže sehnat lidi. Jak se ale zdá, karta se obrátila. S rozjezdem nového projektu mu totiž má pomáhat i 10 politiků. Klaus se totiž nebojí lovit i ve vodách jiných stran.

Václav Klaus mladší prozradil, že se v jeho nové straně bude angažovat i jeho otec, exprezident Václav Klaus. Spolupráci s ním už potvrdila i poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová, která nedávno odešla z ODS. To ale podle Hospodářských novin není zdaleka vše.

Jména dalších spolupracovníků zatím Klaus tají, oznámil ovšem, že program a název své strany představí 10. června. „Půjde o lidi ze sněmovny a Senátu, starosty i místostarosty. Podpoří to někteří členové soukromníků, svobodných, Realistů, TOP 09, ODS,“ řekl Hospodářským novinám Václav Klaus ml.

Podle listu má Klaus zájem třeba o nezávislého senátora Ivo Valentu, který je v tuto chvíli členem senátorského klubu ODS, šance jsou ale v tomto případě malé. Na svou stranu bys se mohl pokusit získat i nezařazenou senátorku Jitku Chalánkovou, která byla v minulosti členkou TOP 09. ze strany odešla v červnu 2018, argumentovala tím, že se strana odklonila od konzervativních hodnot.

Klaus Chalánkovou v minulosti podpořil, před senátními volbami o ní řekl: „MUDr. Jitka Chalánková má mojí podporu do Senátu. Je málo lidí, kteří se do politiky jen nejdou živit a hájí nějaké hodnoty. Bývalá poslankyně Chalánková vždy bránila zdravě konzervativní, křesťanský pohled na svět, klasickou rodinu a byla účinnou a pracovitou odpůrkyní ministryně Marksové, norských fondů a spol. na poli juvenilní justice (odebírání dětí biologickým rodičům nejen v Norsku) a všech podobných jurodivých nápadů.“

Chalánková přiznala, že s Klausem už mluvila, řešili společná témata, přímo o spolupráci se ale prý nebavili. Valenta také potvrdil, že Klause sleduje a že s mnoha jeho názory souhlasí, zároveň ale dodal, že si chce ponechat svou nezávislost.

Související

Václav Klaus ml.

Klaus mladší rezignoval na předsedu Trikolóry, strana má dočasné vedení

Václav Klaus mladší se dnes na mimořádném předsednictvu hnutí Trikolóra vzdal postu předsedy strany. Hnutí do voleb povede jeho první místopředsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková. Zástupci Trikolóry to dnes uvedli na tiskové konferenci. Klaus své rozhodnutí odejít z čela strany i z politiky obecně oznámil na sociálních sítích.
Václav Klaus ml.

Václav Klaus mladší nebude kandidovat ve sněmovních volbách

Poslanec a předseda Trikolóry Václav Klaus mladší nepovede hnutí, které založil, do sněmovních voleb, nebude ani kandidovat a ukončí veřejné aktivity. Uvedl to na facebooku a potvrdil ČTK. Chce svolat sněm strany, aby se mohl formálně vzdát funkce předsedy strany. Důvody odchodu z veřejného dění označil z drtivé většiny za osobní.

Více souvisejících

Václav Klaus ml. Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra) Václav Klaus Ivo Valenta (zakladatel Synot) Jitka Chalánková (TOP09)

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj už vidí Ukrajinu v EU. Je to jen otázka času

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí řekl národu,  že členství jeho země v Evropské unii je už jen otázkou času. Uvedl to ve svém pravidelném večerním videoproslovu po návštěvě vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella v Kyjevě.

včera

pohonné hmoty

Orlen vrátil ceny benzinu v pohraničí na obvyklou úroveň. Češi opět "těží z předvolebního dárku"

Na čerpacích stanicích společnosti Orlen došlo ještě v pondělí k navrácení cen benzinu a nafty na přibližně původní úroveň po nedělním výrazném zlevnění. V neděli byl litr benzinu i nafty prodáván za cenu kolem 33 korun za litr, zatímco později se vrátil na obvyklou cenu. Orlen provedl podobnou cenovou úpravu i na čerpacích stanicích u hranic s Polskem.

včera

včera

Nezaměstnaní lidé

Nezaměstnanost v Evropské unii klesá, nejlépe je na tom Česko

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v srpnu klesla na 5,9 % z červencových 6 %, uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V České republice míra nezaměstnanosti poklesla na 2,5 % z červencových 2,7 %, což ji činí nejnižší v celé EU, jak vyplývá z údajů Eurostatu.

včera

Žádná diktatura, hlas každého může být slyšet. Euroskeptici mají v EU také místo

Vítězství Roberta Fica (a jeho Smeru) ve slovenských parlamentních volbách nutně nemusí znamenat obrat jeho země od Západu. Evropská unie sice země nedrží v kleci, má ale páky, jakými se může bránit rozvratu. Poukázal na to nezávislý server RFE/RL.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy