Babiš všem lhal? Čechům je pro smích kvůli tomu, co napsal na facebook

Premiér Andrej Babiš se stal terčem posměchu. Může za to jeho pravidelné týdenní hlášení, které zveřejňuje každou neděli na facebooku. Tento víkend se pochlubil, s kým vším se setkal na oslavách 75. výročí Dne D neboli Operace Overlord. Jenže se poněkud spletl.

Babiš v neděli na facebooku referoval o aktuálních tématech, mimo jiné mluvil i o oslavách výročí vylodění v Normandii. „Měl jsem i možnost si popovídat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O tom jsem vám psal už v týdnu. Dál jsem mluvil s kanadským premiérem Justinem Trudeau, německou kancléřkou Angelou Merkelovou nebo francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Dále tam byli premiéři Polska, Beneluxu, Austrálie a prezident Nového Zélandu. Slovensko zastupoval místopředseda vlády. Byl jsem velice hrdý na naši historii, na to, že naši letci se zúčastnili této klíčové operace proti nacistickému Německu a následně poražení hitlerovského fašismu,“ psal v původním textu.

Hned ale sklidil posměch, lidé mu totiž připomínali, že Nový Zéland žádného prezidenta nemá. Ozval se například i někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD). „Teď jsem si přečetl v hlášení Andreje Babiše jak se na 75. výročí operace Overlord setkal s prezidentem Nového Zélandu! Mezi náma, docela bych mu to přál. Jen to má jeden háček. Nový Zéland žádného prezidenta nemá!! Hlavou Nového Zélandu je britská královna...“ poučoval Babiše sociální demokrat.

Nebyl zdaleka jediný, kdo si této velké nesrovnalosti všiml. „Andrej Babiš, první člověk na světě, který potkal prezidenta Nového Zélandu,“ poznamenal jeden z všímavých čtenářů. „Kdepak asi marketingový tým, co mu to píše, udělal chybu,“ smál se jeden z Čechů. „On je nejen estébák, ale i vůl...“ nebral si servítky další.

„Jestliže Babiš tvrdí, že mluvil s premiérem NZ, tak mu to sakra věřme. A když tvrdí, že nebyl spolupracovníkem StB, tak je to také pravda. Věřme mu. Jinak se s námi bude soudit až do smrti,“ ironicky poznamenal jiný diskutující.

Andrej Babiš, první člověk na světě, který potkal prezidenta Nového Zélandu. (thx Patrik Kuba) pic.twitter.com/Ws8mHkfb5j

— Poslední skaut™ (@Posledniskaut) 9. června 2019

Následně si chybu uvědomili i správci Babišova profilu, následně totiž text upravili. Zmínku o novozélandském prezidentovi nahradili slovy: „Dále tam byli premiéři Polska, Beneluxu, Austrálie a Nového Zélandu.“ Fotka původního znění textu ale doteď koluje po sociálních sítích.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš Nový Zéland Den D (oslavy vylodění spojeneckých vojsk) Libor Rouček

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy