V Trikolóře se zlobí, doběhli je gymnazisté a Moravec

Známý moderátor politických debat České televize Václav Moravec besedoval se studenty pražského gymnázia Na Zlatance o dnešním mediálním světě. To popudilo hnutí Trikoóra Václava Klause ml. jelikož si od studentů neodnesli líbivé vysvědčení.

Návštěvou známého moderátora se gymnázium pochlubilo na internetových sociálních sítích.

„Chcete vědět, jak reagují vaši žáci na nálet trollů z IVČRN, Trikolóry apod.? Pochlubte se na FB, že u vás učí mediální výchovu @vaclavmoravec. Studenti nás potěšili a lektorovi děkujeme!“ uvedla škola ve své příspěvku o návštěvě z České televize a o tom, že u nich Moravec „odučil“ hodinu.

Lekce se měla zabývat šířením problematických informací na internetu. Twitterový status školy s tímto fenoménem spojil hnutí Islám v ČR nechceme (IVČRN) a především Trikolóru. Narážel tak pravděpodobně na kontroverze, které se s Trikolorou pojí ohledně šíření dezinformací. Například před několika týdny poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková šířila mylnou informaci, že je podporuje arcibiskup Dominik Duka, který to však odmítl.

Status gymnázia však popudil oba poslance hnutí, kteří před vstupem do politiky pracovali jako učitelé.

„Státní gymnázium učí studenty "kdo je pokrokový a kdo je zlý". Další level je pak "plány revanšistů zhatí - naši vepři boubelatí". Legrace to však vlastně moc není. Do škol něco takového nepatří. Stejně jako označování příznivců jakéhokoli politického hnutí za trolly,“ píše se na oficiálním Twitteru hnutí.

Státní gymnázium učí studenty "kdo je pokrokový a kdo je zlý". Další level je pak "plány revanšistů zhatí - naši vepři boubelatí". Legrace to však vlastně moc není. Do škol něco takového nepatří. Stejně jako označování příznivců jakéhokoli politického hnutí za trolly. https://t.co/KiGgEMyHtM

— Trikolóra (@volimtrikoloru) June 30, 2019

V reakci se však objevila další nepřesná informace. Gymnázium Na Zatlance není státním gymnáziem, ale jedná se o veřejnou školu, jak se uvádí i na internetových stránkách instituce. Česká legislativa mezi státními a veřejnými vysokými školami rozlišuje, jelikož mají odlišného zřizovatele.

Související

Česká televize, ilustrační foto

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci podala žalobu na ČT

Volební formace Trikolora Svobodní Soukromníci podala stížnost k Radě České televize a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na pravidla předvolebních debat v České televizi. Podle uskupení jsou diskriminační, omezují svobodu slova a narušují volební soutěž. Hnutí současně podalo žalobu k soudu a domáhá se vydání předběžného opatření. Uvedlo to v tiskové zprávě. Vyjádření České televize ČTK zjišťuje.

Více souvisejících

Trikolóra hnutí občanů Václav Klaus ml. Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra) Gymnázium Na Zatlance Václav Moravec

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 7 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

Modul SLIM je ve spánkovém režimu. JAXA ho chce oživit až za měsíc

Japonský přistávací modul SLIM, který na Měsíci překvapivě přežil mrazivou čtrnáctidenní lunární noc, byl opět uveden do tvz. spánkového režimu. V pátek o tom na síti X informovala Japonská agentura pro výzkum vesmíru (JAXA).

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy