Praha – Všeobecné nadšení ze jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní nesdílí místopředseda VV Tomáš Jarolím. Ten žalobkyní vyčítá její nečinnost v Ústeckém kraji.
„Podotýkám, že paní Bradáčová byla více jak deset let krajskou státní zástupkyní v Ústeckém kraji, tedy kraji kmotrů a mafií, jak svůj domovský kraj nazývám. Za dobu jejího působení se nepamatuji, že by v našem kraji dozorovala jakýkoliv dotažený korupční případ,“ tvrdí místopředseda strany za boj s korupcí.Bradáčová je podle něj známá jen díky kauze Davida Ratha, která se ale Ústecka netýká. Uvádí také konkrétní příklady nečinnosti ústeckých žalobců: „Osobně stále čekám na došetření jednoznačného a důkazně neprůstřelného případu podvodu na ŘSD Chomutov a společnosti INSKY s.r.o. – mám na mysli kauzu most na Hoře sv. Šebestiána, která se šetří již více jak 14 měsíců!“Aktivita žalobkyně Bradáčové se dle Jarolíma vyhýbala šetření kauz spojených s krajskou vládou ČSSD a ODS. „Aktivita, která se primárně nedotýká vládnoucích kmotrovských vazeb v ústeckém kraji (ODS a ČSSD), ale vedla spíše do okruhu kolem ex-premiéra Paroubka. Naopak mě nutí k pozastavení fakt, že ústecké orgány činné v trestním řízení za posledních deset let, tedy kdy jejich součástí byla právě i paní Bradáčová, úspěšně odolávaly všem pokusům o odhalení korupce“.Tomáš Jarolím ve svém prohlášení nakonec vysílá výzvu občanům: „Obávejme se nejen kmotrů a lidí, kterým vládne minulost, ale i spasitelů, kteří za sebou žádnou minulost nemají!“Bradáčová získala post vrchní státní zástupkyně v Praze tento týden. Ministr Blažek (ODS) ji jmenoval v době, kdy se na něj valila kritika za to, že její jmenování zbytečně odkládá. Mnozí politici ve jmenování Bradáčové spatřují úspěšný tlak veřejnosti, která na podporu Bradáčové uspořádala několik demonstrací.
Související
Bradáčová se oficiálně stala nejvyšší státní zástupkyní. Novým vrchním státním zástupcem je Štěpánek
Bradáčová bude novou nejvyšší státní zástupkyní. Fiala ocenil její zkušenosti
Lenka Bradáčová (česká státní zástupkyně) , Tomáš Jarolím
Aktuálně se děje
před 15 minutami
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
před 1 hodinou
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno před 1 hodinou
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
před 2 hodinami
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
před 3 hodinami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 4 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 4 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 5 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 5 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 6 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 7 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 8 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 8 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 9 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 9 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 10 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 11 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 11 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 13 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
Prezident Petr Pavel oznámil, že v úterý 9. prosince v 9 hodin jmenuje Andreje Babiše do funkce předsedy vlády. Toto rozhodnutí učinil poté, co předseda hnutí ANO splnil prezidentovu podmínku. Pavel konkrétně ocenil jasný a srozumitelný způsob, jakým Babiš dostál jejich dohodě a veřejně oznámil, jakým způsobem vyřeší svůj střet zájmů.
Zdroj: Libor Novák