Praha – Manželka bývalého premiéra a zakladatele politické strany NS-LEV21 Jiřího Paroubka Petra Paroubková sepsala otevřená dopis ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS). Text zveřejnila na serveru VašeVěc.cz.
„Dovoluji si obrátit se na Vás jako občanka České republiky, která ztrácí důvěru v demokracii a spravedlnost. Zároveň se se stížností na níže uvedené skutečnosti obracím na Amnesty International a Human Rights Watch. Nechci a nemohu se smířit s tím, že v naší zemi znovu bují praktiky, které nás strašily v období totality,“ píše Paroubková.
Jednou ze zmiňovaných skutečností má být špatné zacházení s Davidem Rathem a žádá spravedlnost v jeho případě stejně, jako žádá celý svět o spravedlnost pro Pussy Riot. Upozorňuje na problémy, které spatřuje v zacházení s bývalým hejtmanem Středočeského kraje.
Problematické je dle Paroubkové to, že Rath nemá standardní přístup ke korespondenci. Rathově rodině dopisy přicházejí se značnou prodlevou a některé dopisy nepřišly vůbec. „Rovněž můj první dopis David Rath, jak mi sám sdělil, nedostal,“ dodává s pochybností, že by chyba byla na straně České pošty. Informace z dopisů se dostávají do médií, což je do nebe volající.
Paroubková nabídla Rathovi vydání jeho příběhu v knižní podobě, aby i Rath měl prostor k vylíčení svého života z jiného úhlu, než jak ho zveřejňují média. Odsuzuje totiž nápad jedné z novinářek, která chtěla vydat texty odposlechů.
„Omlouvám se, to by už měl být dopis pro pana ministra Kubiceho. Ten by však jistě zase „chyběl“, jak to obvykle dělá při sněmovních interpelacích,“ dodává.
Otec Davida Ratha dnes v souvislosti s jednáním o kauci za propuštění poslance z vazby vyzval všechny slušné lidi, aby jeho syna podpořili. "Doufám, že se vše bude ubírat správným směrem, pokud by to nedopadlo dobře, hroutit se nebudu. Držte mu palce, pokud jste slušní lidé," vyzval před jednáním podle serveru lidovky.cz Rathův otec.
Související
Je to děsivé, bojím se jich. Petra Paroubková promluvila o svém muži a Babišovi
Nelegální příjmy Paroubka? Policie nebude dál řešit výrok jeho exmanželky
Petra Paroubková , David Rath , Pavel Blažek
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Proti Trumpovým obviněním z volební manipulace se bouří Čína i Američané. Blouzní, zní od guvernérů
před 1 hodinou
Havel mi nabídl místo premiéra, pokud odstavím Klause, tvrdí Mečiar
před 1 hodinou
Páteční bouřky udeří ve dvou vlnách, naznačili meteorologové ve výstraze
před 2 hodinami
U Barrandovského mostu se zřítila betonová plastika
před 2 hodinami
Proč Trump označuje volební systém za katastrofální? Nesmířil se s prohrou a chystá se na další drtivou porážku
před 3 hodinami
Bílý dům zveřejnil dokumenty, které měly potvrdit Trumpova slova o Číně. Nepotvrzují vůbec nic
před 3 hodinami
Americká armáda podnikla již šestou noc po sobě vlnu úderů proti Íránu
před 4 hodinami
Američané Trumpově teorii o ukradených volbách nevěří. Jeho projev byl plný dávno vyvrácených tvrzení
před 5 hodinami
Trump obvinil Čínu ze zásahů do prezidentských voleb. Nemáme jediný důkaz manipulace, přiznal následně Bílý dům
před 5 hodinami
Dva mrtví po útoku na ubytovně. Pachatelem má být sanitář z IKEM, případ řeší GIBS
před 7 hodinami
Páteční počasí: Meteorologové nastínili, co hrozí od dnešních bouřek
včera
Budoucí důchodci mají být obezřetní. ČSSZ upozornila na podivné kampaně
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
včera
Čína zadržela Čecha, důvod není jasný. Macinka odmítá vyhlašování války
včera
Česko zreviduje krizovou a obrannou legislativu, rozhodla vláda
včera
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
včera
Páteční počasí přinese další silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Rusko balamutí veřejnost. Výmysly o postupu odhalují, jak moc na Ukrajině krvácí
včera
Dostat se do EU vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Nový hraniční systém je problémový, rozbila jej dvojčata
včera
Policie prověřuje Foldynu kvůli podezření z týrání manželky a dětí. Hrozí mu až osm let vězení
Policie prověřuje poslance Jaroslava Foldynu, kterého nedávno vykázala ze společného bydliště v Děčíně, kvůli podezření z dlouhodobého týrání svěřené osoby a osoby žijící ve společném obydlí. O zahájení úkonů trestního řízení vůči jedné fyzické osobě informoval děčínský žalobce Lukáš Otipka z Okresního státního zastupitelství v Děčíně.
Zdroj: Libor Novák