Pavel Blažek

Pavel Blažek

Blažek podal stížnost v kauze Aničky. Za znásilnění nezletilé padla podmínka

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se rozhodl podat stížnost pro porušení zákona v případu poškozené Aničky pro porušení zákona. Posouzení stížnosti Nejvyšším soudem bude mít dopad na další rozhodovací praxi trestních soudů v Česku, zmínilo ministerstvo. Kauza otřásla Českem, protože za znásilňování nezletilé dívky padl podmíněný trest.
Pavel Blažek /ODS/, ministr spravedlnosti

Podmínky za znásilnění? Nezrušíme, tvrdí Blažek

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) tvrdí, že nechce zrušit možnost uložení podmíněného trestu za znásilnění. Během diskusního pořadu na televizi CNN Prima News Partie Terezie Tománkové zdůraznil, že je důležité sledovat, kdy jsou takové tresty soudy udělovány. 
Petr Pavel

Pavel chce zpět agendu, které se Zeman vzdal. Blažek souhlasí

Prezident Petr Pavel si přeje, aby se pod Pražský hrad vrátilo rozhodování o žádostech o milost. Hlava státu o nich chce rozhodovat nejpozději od 1. ledna 2024, prozradil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. 
Pavel Blažek

Ve vládě už padají i žaloby. Ministr Blažek žene k soudu Rakušana

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek podal kompetenční žalobu na ministra vnitra Víta Rakušana. Uvedl to server Česká justice, podle kterého jde o spor zaměřený na to, kterému ze služebních funkcionářů náleží pravomoc rozhodovat v záležitostech služebního poměru v případě přechodu příslušníků mezi jednotlivými bezpečnostními sbory. 
Pavel Blažek Komentář

Za znásilnění několika dětí podmínka. Viděli jste šestnáctiletého ubránit se dospělému muži? Blažek zřejmě ano

Redefinice znásilnění a bezbrannosti oběti ze strany ministerstva spravedlnosti je spíše směšný pokus o přiblížení se dodržování lidských práv než rozumný krok. Bezbranná oběť má mít podle šéfa resortu Pavla Blažka pod dvanáct let, tedy ještě daleko pod hranicí dospělosti. Je obtížné si představit úspěšnou obranu, byť šestnáctiletého mladého člověka proti urostlému dospělému. Nebo proti přesile. 
Pavel Blažek

Blažek chtěl mluvit na demonstraci za své odvolání, Milion chvilek mu to nedovolil

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) chtěl dnes odpoledne promluvit na demonstraci spolku Milion chvilek za své odvolání, organizátoři mu to ale neumožnili. Víc než sto účastníků protestu poblíž úřadu vlády na ministra křičelo "hanba" a "demisi" a někteří z nich se podle zpravodajky ČTK za ním vydali k budově úřadu, kam se vrátil. Blažek čelí kritice kvůli setkání s lobbistou a exporadcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým a kvůli kauze kupčení s městskými byty v Brně.
Pavel Blažek

Blažek se omluvil za setkání s Nejedlým. Pokud bylo plánované, bylo by to na odchod z vlády, upozornil Fiala

Pokud by se setkání Pavla Blažka s Martinem Nejedlým ukázalo jako plánované, bylo by to na odchod ministra spravedlnosti z vlády. Uvedl to dnes předseda vlády Petr Fiala (ODS). Blažek se v pondělí prostřednictvím vyjádření zaslaného novinářům omluvil. Pětihodinová schůzka proběhla minulou středu a šéf resortu spravedlnosti se hájil tím, že se musel schovat před bouřkou. 
Vít Rakušan

Rakušan chce o "nevhodném" Blažkově setkání s Nejedlým mluvit s Fialou

Ke kauze kolem ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) se vyjádřil další z vrchních představitelů stran vládní koalice. Podle Víta Rakušan (STAN) bylo setkání s poradcem exprezidenta Martinem Nejedlým nevhodné. Vicepremiér si kromě Blažka bude chtít vyslechnout i premiéra Petra Fialu (ODS). 
Pavel Blažek

Česko neumožní peněžité tresty za znásilnění. Hranice bezbrannosti bude 12 let

V Česku nebude možné za znásilnění ukládat peněžité tresty, přičemž sexuální tresty proti dětem do 12 let budou vždy znásilněním. Novinářům to potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) po avizovaném jednání se zástupci poslaneckých klubů. Takzvanou souhlasnou variantu znásilnění ministerstvo předkládat nebude. 

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy