Praha – František Ringo Čech na svém webu Shut up kritizuje úřad ombudsmana. Je to podle něj „daňožrout“, který využila politická garnitura k tomu, aby z politické scény odklidila Otakara Motejla.
Motejl byl prvním českým ombudsmanem a ve funkci vydržel deset let. Ringo Čech píše, že od začátku byl proti zavedení nového úřadu už z principu. „Já jsem proti ombudsmanovi strašně vystupoval, protože já bojuju proti každýmu nově vzniklýmu úřadu, je to daňožrout, daňová zátěž na krku obyvatel,“ píše exposlanec za ČSSD.O ombudsmanovi měl takovou představu, že bude krást, nakupovat drahá auta a jinak rozhazovat veřejné peníze. Otakara Motejla si ale Ringo Čech váží. „Byl vynikající právník, skvělej člověk, kterej nekradl, nebyl svině,“ praví s tím, že se Motejl snažil o reformu v systému trestního práva.„Smetli jeho návrhy z povrchu zemskýho, neodhlasovali je, protože to už tam seděli ti zloději, který tam seděj furt a teď se postupně odhalujou. Motejl jim neseděl, tak ho uklidili na ombudsmana. Motejla jako ombudsmana bych si nechal, ale stejně je to instituce k hovnu,“ ostře kritizuje hudebník a herec Ringo Čech.Exministr kultury Pavel Dostál (ČSSD) prý Ringovi k tématu ombudsman jednou řekl: „Prosím tě, je to k hovnu, ale ono je dobře, když na to někdo upozorní, na ty zlořády. Ombudsman na ty zlořády upozorní. Ti, co ty zlořády dělaj, se mu vysmějou a tím to končí.“František Ringo Čech byl poslancem ČSSD v letech 1996 – 1998. Z politiky odešel zhnusen korupcí a klientelismem, který je podle jeho slov všude. Vystupuje jako stoupenec Miloše Zemana a podpořil ho v kandidatuře na prezidenta. Zemanovi také slíbil, že do příštích parlamentních voleb půjde jako nestraník na kandidátce zemanovců.
Související
Ombudsman funguje již 20 let. Lidé jsou poučenější, právní předpisy komplikovanější, říká Křeček
Babiš pokukuje po xenofobních voličích? Tisk zostra komentuje zvolení Křečka ombudsmanem
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce
před 2 hodinami
Prodejny Penny ve čtvrtek zavřou dříve. Má to zajímavý důvod
před 3 hodinami
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
před 4 hodinami
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 5 hodinami
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 6 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 7 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 7 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 8 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 9 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 10 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 11 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 12 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 12 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 13 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 14 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 14 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 16 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
Členské státy Severoatlantické aliance usilují o to, aby měl nejvyšší vojenský velitel NATO v Evropě větší pravomoci při sestřelování cizích bezpilotních letounů. Nový návrh by měl být schválen do nadcházejícího červencového summitu lídrů v Ankaře. Podle informací od aliančních diplomatů a představitelů by tak americký generál Alexus Grynkewich získal podstatně větší flexibilitu při operativním přesouvání prostředků protivzdušné obrany a určování stupňů bojové pohotovosti bez nutnosti zdlouhavého schvalování.
Zdroj: Libor Novák