Praha – Ani další z ministrů vlády Petra Nečase neušel kvůli svému vyjádření kritice. Senátor Jan Žaloudík rozhodně nesouhlasí s vyjádřením ministra zdravotnictví Leoše Hegera ohledně nemocnic.
Ministr zdravotnictví Heger usuzuje, že struktura veřejných zdravotnických zařízení stejně jako destabilizace zdravotní péče, ke které změna struktury zařízení může vést, je záležitostí zdravotních pojišťoven, nikoli ministra zdravotnictví. Odmítá, že by ministr měl vliv na pojišťovny, ale k opačnému vlivu se nevyjadřuje. Heger se dále domnívá, že stát by neměl spravovat žádná zdravotnická zařízení. Česká lékařská komora by se dle ministra také neměla motat do vysoké politiky.
„Nelze se tedy divit, že zdravotnické odbory vyhlašují stávkovou pohotovost. Nelze se ani divit, že opozice bude spíše na straně odborů než zastáncem ministra Hegera, který se už zjevně milovaným otcem národa nestane, neboť plní jiné úkoly jiným," dodává Žaloudík.
Související
S koncem nouzového stavu kolaps nenastane. Vláda jen straší lidi a politikaří, říká exministr Heger
Ministři, kteří mají utrum. Do Sněmovny se nedostala Marksová, Herman nebo Heger
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
před 2 hodinami
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
před 2 hodinami
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
před 4 hodinami
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
před 5 hodinami
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
před 6 hodinami
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
před 7 hodinami
Norský král Harald V. zemřel
před 8 hodinami
Trump nařídil změnit název jezera Ontario na Americké jezero. Zvažuje přejmenování Atlantského či Tichého oceánu
před 10 hodinami
Počasí dnes: V Česku hrozí velmi intenzivní bouřky
včera
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
včera
Babiš jednal s předsedou Evropské rady Costou. Řešili spolu peníze
včera
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
včera
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
včera
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
včera
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
včera
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
včera
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
včera
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
včera
Trump posílá k Íránu další letadlovou loď. Finanční síla USA vede zemi k velkému vítězství nad Íránem, tvrdí
Spojené státy americké vysílají na Blízký východ letadlovou loď USS Theodore Roosevelt s posádkou čítající přibližně pět tisíc námořníků. Podle oficiálních představitelů amerického námořnictva se očekává, že mise potrvá nejméně sedm až osm měsíců. Tento krok přichází v době, kdy americká flotila čelí výraznému tlaku a přetížení v důsledku trvajícího konfliktu v regionu a dalších globálních závazků.
Zdroj: Libor Novák