Praha - Žádost Jany Bobošíkové, aby jí KSČM vyslovila podporu v prezidentské kandidatuře, nedošla u komunistů sluchu. Usnesení Ústředního výboru nebudeme měnit a Jana Bobošíková prostě není levicový kandidát, vysvětlil v pátek pro Mediafax místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
Jana Bobošíková se do sídla komunistické strany dostavila v pátek v 9 hodin. Usilovala o podporu s tím, že ona a KSČM mají styčné programové body v oblasti zahraniční politiky. Jenomže strana už předem avizovala, že kandidátku sice zdvořile přijme, ale podpora není pravděpodobná.
"Sice jsme ještě nehlasovali, ale panuje jednoznačná shoda. Předseda Vojtěch Filip už vyběhl ze sálu a oznámil, že usnesení Ústředního výboru měnit nebudeme. Usnesení říká, že našim voličům doporučujeme levicového kandidáta, a to paní Bobošíková prostě není," uvedl pro Mediafax místopředseda strany Jiří Dolejš po slyšení.
Dodal, že hlasování už žádné překvapení nepřinese. "Je otázka, jak se na paní Bobošíkovou tvářit dál, když bude nadále apelovat na styčné plochy našich programů, například ohledně Benešových dekretů, ony by se průniky nalézt daly, ale rozhodně to není na doporučení na volbu prezidenta," řekl Dolejš.
Vyslovení jmenovité podpory se od KSČM nedočkali ani Jiří Dienstbier (ČSSD), ani Miloš Zeman (SPOZ), strana svou přízeň rozprostřela mezi oba coby levicové adepty na prezidentský post. Vlastního kandidáta KSČM nenominovala, i když se dlouho mluvilo o Vladimírovi Remkovi, který nabídku nakonec nepřijal.
Související
Zeman dorazil k urně s Bobošíkovou. Volby jsou i o odvaze, vzkázal lidem
Zemřel podnikatel Pavel Bobošík, manžel Jany Bobošíkové
Jana Bobošíková , KSČM , prezident čr
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
včera
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
včera
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
včera
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
včera
Evakuace MV Hondius bude trvat do pondělí. Pak na lodi zůstane 30 lidí
včera
Fanoušek, jenž napadl Surovčíka, už se do Edenu nepodívá. Chorý s Douděrou si budou hledat angažmá
včera
Disciplinární komise vynese verdikty nad pražským derby v úterý. Slibuje přísné tresty
včera
Podle titulárního sponzora ligy přichází český fotbal o důvěryhodnost
včera
Slavia dočasně uzavře Tribunu sever, potrestala tvrdě i hříšníky z kádru. Po výtržnících bude chtít klub náhradu škod
včera
Írán poslal USA odpověď na návrh mírového plánu
včera
Motoristé balancují na hraně vstupu do Sněmovny. Macinka je nadšený
včera
Vyústění dlouhodobé nenávisti. Sparta se poprvé vyjádřila k excesu slavistických fanoušků
včera
Je to hnus, komentují politici sobotní skandál slavistických fanoušků
včera
Slavia oznámila okamžité uzavření Tribuny Sever. Po fanoušcích bude žádat náhradu škody
včera
Íránské revoluční gardy pohrozily útoky na americké cíle
včera
Ostuda českého fotbalu: Slávisté během utkání napadli hráče Sparty, případ řeší policie i disciplinární komise
včera
Loď MV Hondius zakotvila u španělského ostrova Tenerife. Evakuace začala
včera
Počasí: Česko příští týden zasáhne citelné ochlazení a déšť, místy i nasněží
9. května 2026 21:26
Válka na Ukrajině se blíží ke konci, prohlásil Putin. Chce jednat s jednou konkrétní osobou z Evropy
9. května 2026 20:01
Stojí USA opravdu o dohodu? Vždy, když je na stole, rozhodnete se jinak, zní z Íránu
Íránský ministr zahraničí Abbás Arákčí ostře zkritizoval postup Spojených států a obvinil je, že se pokaždé, když je na stole diplomatické řešení, rozhodnou pro „lehkomyslné vojenské dobrodružství“. Ve svém prohlášení na sociální síti X zdůraznil, že Íránci se nikdy nepodrobí nátlaku. Tato slova přišla jen den poté, co se obě strany vzájemně obvinily z útoků v Hormuzském průlivu a Spojené státy zahájily palbu na další íránská plavidla.
Zdroj: Libor Novák