Dienstbier neuspěl? No a co. ČSSD dělá radost Zeman

Praha - Jiří Dienstbier se nedostal ani do druhého kola prezidentské volby, přesto to vypadá, že má ČSSD radost. Z volební prohry se stává souboj v podlézání Miloši Zemanovi.

Jiří Dienstbier získal v prezidentské volbě něco málo přes 16 procent hlasů a dušoval se, že zvolit Miloše Zemana v druhém kole by byla chyba. Strana ho ale vypekla a bez jeho účasti se vedení rozhodlo podpořit Miloše Zemana, na něhož v poslední době kydala tuny špíny. Připomeňme, že Dienstbier se dodnes s rozhodnutím předsednictva ČSSD neztotožnil.

Z postupu Miloše Zemana do druhého kola prezidentské volby mělo radost skryté jádro Zemanových fandů. Postupně se odkrývají další příznivci bývalého expředsedy strany.

Poslanci Huml, Dolejš či Křeček již deklarovali radost z rozhodnutí vedení strany. Právě Richard Dolejš, jenž před Rathovou aférou zastával post šéfa středočeské buňky ČSSD, dnes vyzval emailem členy strany v tomto regionu k volbě Zemana.

"Je pro mě nepřijatelné, aby prezidentem byl předseda pravicové vládní strany TOP09 Karel Schwarzenberg, který nese velký díl viny za církevní restituce, zdražování, oslabení střední vrstvy, stagnaci ekonomiky a celkovou negativní situaci našeho národa. To bychom rovnou mohli volit jeho vazala Miroslava Kalouska. Ten je však na rozdíl od Schwarzenberga alespoň čitelnější a umí dobře česky," rýpe do knížete Dolejš.

Přitom ještě před otevřením volebních místností celé vedení ČSSD házelo na Zemana špínu kvůli netransparentnosti jeho kampaně stejně jako jeho okolí. Na Karla Schwarzenberga jako na kandidáta mnoho kritiky z Lidového domu nezaznělo. Teď je nejspíš vše špatné a pochybné z minulosti expremiéra Zemana zapomenuto.

Související

Více souvisejících

Miloš Zeman Jiří Dienstbier

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

George Santos, člen Sněmovny reprezentantů USA

Republikán Santos končí v Kongresu. Podváděl v životopisu i kampani

V pátek rozhodla Americká Sněmovna reprezentantů o zbavení mandátu svého republikánského člena George Santose. Santos, který sloužil méně než rok, byl zapleten do skandálu spojeného s klamáním voličů a dárců během své volební kampaně. Dvoutřetinová většina zákonodárců hlasovala pro jeho vyloučení. Toto rozhodnutí následovalo po zprávě sněmovního etického výboru, která ukázala, že tým Santose zneužíval volební příspěvky na osobní výdaje. Santos, politik zastupující stát New York, se tak stal šestým vyloučeným členem v historii sněmovny.

včera

Policie SR, ilustrační fotografie

Slovenští dopravci blokují hranici s Ukrajinou, chtějí konec unijní dohody

Slovenští autodopravci v pátek odpoledne zablokovali přechod Vyšné Nemecké - Užhorod na hranici s Ukrajinou. Protestují tak proti zrušení povolenek pro ukrajinské dopravce v EU. Omezení má trvat do odvolání, v pondělí se dopravci rozhodnou o dalším postupu podle výsledků jednání evropských ministrů dopravy v Bruselu. 

včera

Jiří Bartoška, ředitel mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech

Jiří Bartoška opět bojuje s rakovinou

Jiří Bartoška je známý český herec a prezident karlovarského filmového festivalu. Nyní obdržel od lékařů nejhorší možnou zprávu - znovu bojuje s agresivní formou rakoviny, po mnoha letech.

včera

Zbyněk Stanjura

Vláda řeší s podnikateli ceny energií, regulovaná složka totiž výrazně vzroste

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se setkali se šéfy Svazu průmyslu a dopravy a Hospodářské komory Janem Rafajem a Zdeňkem Zajíčkem, aby projednali cílenou vládní pomoc s cenami energií pro firmy z energeticky nejvíce náročných odvětví. Navázali tak na jednání s premiérem Petrem Fialou z konce října. Výsledkem je dohoda, že vláda do poloviny prosince najde a představí řešení, které zmírní dopady oznámeného navýšení regulované složky ceny elektřiny ERÚ na tyto společnosti.

včera

včera

včera

včera

Smog

COP28: Na počasí má vliv i to, co jíme. Lídři žádají omezení či vyřazení fosilních paliv i změnu potravinářství

Účastníci klimatické konference COP28 v Dubaji se v pátek v prvním návrhu dohodli na krocích v oblasti ochrany klimatu. Žádají omezení nebo úplné vyřazení používání fosilních paliv. V jednáních se již projevily názorové rozdíly, neboť návrh Británie a Singapuru zahrnující jejich postupné vyřazení či omezení vyvolává spory. Světoví lídři na konferenci podepsali deklaraci o transformaci potravinových systémů, vůbec první rezoluci, která přímo řeší vztah mezi tím, co jíme, a měnícím se klimatem, uvedl The Guardian.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

včera

Dezinformátor Čermák si začne odpykávat trest. Poláci ho v pondělí předají Čechům

Českým orgánům by měl být v příštím týdnu předán dezinformátor Tomáš Čermák, jehož v listopadu na základě poznatků od českých kolegů zadržela polská policie. Čermák si má odsedět pět a půl roku za propagaci terorismu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy