ŠOK: V Chomutově prosázeli půl miliardy!

Chomutov - Poslankyně Ivana Řápková /ODS/ si posteskla nad hazardem a penězi, které chomutovští občané prosázeli v automatech. Podle Chomutovského deníku se jedná o půl miliardy korun!

Pondělní vydání deníku přineslo informaci, že minulý rok v Chomutově lidé prosázeli přes půl miliardy. Město má přitom pouhých 50 tisíc obyvatel. To znamená přibližně 10 tisíc na osobu včetně dětí.

"Dávno víme, že hraní na těchto pekelných strojích není ani tak zábava, jako spíš krutá závislost, která už zlikvidovala nejednu rodinu. Z tohoto pohledu je vlastně docela neuvěřitelné, jak dlouho odolávalo ministerstvo financí a majitelé automatů tlaku měst na možnost výrazněji regulovat (nebo třeba úplně zakázat) provozování automatů na svém území," postěžovala si Řápková na Kalouskovo ministerstvo.

Kvituje, že Ústavní soud dal obcím možnost zakázat hazard ze dne na den a zrušilo přechodnou dobu pro provozovatele videoloterijních terminálů.

Poslankyně a bývalá primátorka Chomutova také připomíná, že častými hráči na automatech jsou lidé na sociálních dávkách, kteří tak připraví rodinu o peníze. "Někdy i podstatná část prostředků, které jim stát poskytuje na zajištění existence, skončila v rukou majitelů automatů. Pokud by se nyní podařilo výrazněji počet automatů omezit, znamenalo by to snad i smysluplnější nakládání se sociálními dávkami. Přála bych to hlavně rodinám těch, kteří propadli závislosti na hraní automatů," píše Řápková.

Související

Ivana Řápková /ODS/

Svoboda slova versus ochrana osobnosti: Ústavní soud Řápkovou nepotěšil

Brno - II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček) vyhověl stížnosti stěžovatele a zrušil rozsudek Vrchního soudu v Praze a usnesení Nejvyššího soudu, neboť jimi byla porušena svoboda projevu stěžovatele. Jedná se o spor o omluvu, kterou požaduje bývalá primátorka Chomutova Ivana Řápková od pracovníka organizace Člověk v tísni Daniela Hůleho.

Více souvisejících

Ivana Řápková loterie

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Olympijská kolekce českých sportovců ve světě zaujala. Řadí je k těm nejpoutavějším

Na domácí scéně nejen mezi fanoušky, ale i mezi politiky nenašlo oblečení českých sportovců pro letošní zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo příliš pochopení vzhledem k jeho netradiční barevné kombinaci. Jak už to ale v mnoha případech bývá, to, co pro Čechy může být pohoršující, může naopak ve světě snést pochvalu. A to je právě případ i nové české olympijské kolekce. Podle zahraničních médií se totiž Češi ve svém oblečení při zahájení rozhodně neztratili. Kolekce prý patří k pěti nejzajímavějším.

před 2 hodinami

Andrej Babiš přichází na zasedání vlády.

Česko by mohlo dětem zakázat sociální sítě. Babiš se tomu nebrání

Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil zákaz užívání sociálních sítí u dětí mladších 15 let. Podle předsedy vlády jsou internetové platformy pro nejmladší občany škodlivé. Česko by v případě zavedení zákazu následovalo některé evropské státy, které se rozhodly k takovému opatření přistoupit. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Curling

Curleři si připsali první výhru, Indráčková historický zápis. V akci byl i český sáňkař

Po čtyřech duelech se na zimních olympijských hrách v Miláně a Cortině d'Ampezzo konečně dočkali a mohli se radovat z premiérové výhry pod pěti kruhy. České curlingové smíšené dvojici Julie Zelingrová-Vít Chabičovský se to povedlo, když dokázala pokořit jihokorejské duo Kim Seon-yeong a Jeong Yeong-sok 9:4. Na tento výkon se snažila navázat ve večerním duelu se Švýcarskem, ale v něm se opět dostala do dříve zajetých kolejí a bohužel prohrála jasně 3:10. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky

Ještě před oficiálním zahájením zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo se objevila zpráva o výskytu noroviru v týmu finských hokejistek, což zasáhlo do programu her, neboť se musel přesunout jejich úvodní duel s Kanadou. Tímto vysoce nakažlivým RNA virem, jenž způsobuje akutní virovou gastroenteritidu, se měla ve švýcarském ženském hokejovém týmu jedna z hráček nakazit poté, co právě tyto hokejistky odehrály v pátek svůj duel s Českou republikou.

včera

včera

včera

včera

Olympiáda, ilustrační foto

Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10

Pětadvacáté Zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo jsou po pátečním zahájení a zapálení dvou olympijských ohňů již v plném proudu. Do akce tak šli po smíšené curlingové dvojici a hokejistkách i další čeští olympionici. Mezi prvními se představil alpský lyžař Jan Zabystřan, který české fanoušky před hrami navnadil senzačním předvánočním vítězstvím v super-G ve Val Gardeně. Jenže super-G přijde na olympiádě na řadu později, v sobotu dopoledne se nejprve postavil na start sjezdu. Ten ovládli Švýcaři a Italové, Zabystřan skončil na 24. místě, čímž si tak vylepšil své olympijské maximum. Další české vlaječky byly k vidění ve skiatlonu, kde se mimo jiné představila i Kateřina Janatová, která podle svých slov zajela nejlepší závod v životě, když skončila sedmá.

včera

včera

včera

Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard

Policie v týdnu obvinila několik osob z podvodu, při kterém vznikla škoda ve výši přes čtyři miliardy korun. Obviněným hrozí až desetileté vězení. Kauza se týká stovek tisíc kusů elektroniky, zejména od americké společnosti Apple. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy