Diskriminace? Poslanci Paggiovi odmítla banka zřídit účet

Praha - I poslanec je člověk a zaslouží si pomoc. Poslanci LIDEM Viktoru Paggiovi odmítla společnost Air Bank převzít účet. Poté, co se do případu vložil server EuroZprávy.cz, ale banka stanovisko přehodnotila.

Viktor Paggio si postěžoval na přístup společnosti Air Bank, když chtěl k této bance přenést svůj účet. "Na webu jsem si vyplnil potřebné údaje (na mou politickou exponovanost se mě neptali..) a vybral jsem si možnost, aby mi smlouvu k podpisu dovezl kurýr. Když se tak stalo, smlouvu jsem si pročetl a objevil v ní čestné prohlášení o tom, že nejsem politicky exponovaná osoba. To jsem chtěl škrtnout a změnu parafovat, ale kurýr mi to nedovolil," upřesnil poslanec serveru EuroZprávy.cz.

Kurýr následně volal svému šéfovi, který navrhl, aby Paggio podepsal smlouvu beze změn. "Stejně jsem nepodepsal a dnes mi volali z kurýrní služby, ať si zavolám na infolinku AirBank. Tam mi sdělili, že jako politicky exponovaná osoba si u nich účet založit nemůžu," dodal Paggio.

Celá situace tak zavání diskriminací. EuroZprávy.cz vznesly dotaz u Airbank, jak je možné, že nechtějí politikům zřizovat účty. Tiskový mluvčí banky Vladimír Komjati hovořil zcela jinak, než lidé z infolinky.

"Obecně platí, že jsme ze zákona povinni všechny takzvané politicky exponované osoby evidovat a věnovat jejich aktivitám zvýšenou pozornost. Samotná politická exponovanost však pro nás při splnění všech ostatních podmínek nepředstavuje důvod pro neposkytnutí služby," uvedl Komjati pro EuroZprávy.cz.

Dnes nám poslanec Paggio oznámil, že ho banka kontaktovala a převod účtu zařídí.

Tiskový mluvčí banky Vladimír Komjati následně dodal, že se Viktoru Paggiovi omluvili. "Air Bank v žádném případě nikoho nediskriminuje ani neodmítá politicky aktivní občany. Mezi našimi klienti jsou běžně i politicky exponované osoby. Vážíme si každého klienta, který si nás vybere za svou novou banku. Náš přístup je v tomto směru od startu banky stále stejný a neměnný. Za nedorozumění, které vzniklo mezi panem Paggiem a pracovníkem naši infolinky, se mu omlouváme," dodal pro EuroZprávy.cz Komjati.

Související

Viktor Paggio

Exposlanec Paggio odhaluje zásadní chybu českých liberálů

Praha - Liberálové české politické scény propásli jedinečnou příležitost experimentovat a spojit se v evropských volbách. Kdyby tak učinili, mají svého europoslance, analyzuje po volbách bývalý poslanec Viktor Paggio. A možná by ten europoslanec nebyl jen jeden.
Prague Pride 2011

Zákaz adopcí homosexuály je protiústavní. Dienstbiera podporuji, říká Paggio

ROZHOVOR - Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier /ČSSD/ hodlá v Česku prosadit možnost adopcí dětí homosexuálními páry. Pro mnohé to je šokující, nepřirozené a pobuřující. Ne pro exposlance Viktora Paggia /LIDEM/. Ten se o podobný krok již pokusil v minulé sněmovně. Neúspěšně. EuroZprávy.cz se ho proto dotázaly, co si o možné úspěšnosti Dienstbierovy iniciativy myslí a s jakými problémy se on sám setkal.

Více souvisejících

Viktor Paggio Air Bank

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 27 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

Stadion Realu Madrid

Trnitá cesta k přestupu do Realu Madrid je u konce. Mbappé se podle médií upsal Bílému baletu

Několik posledních let se neustále spekulovalo o možném odchodu francouzského útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint Germain do Realu Madrid. Naposledy se o tom začalo zase mluvit minulý týden a nyní má být podle médií transfer prakticky domluven. Uskuteční se až po skončení právě probíhající sezóny 2023/24, kdy mu končí smlouva s aktuálním pařížským zaměstnavatelem a stane se tak volným hráčem.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

Počasí: Meteorologové naznačili, kdy a jak ustane povodňová hrozba

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy