Praha - Někdejší předseda lidovců a místopředseda vlády Jiří Čunek, který po svých aférách musel opustit významné funkce, šel dnes do vězení. Ne však proto, aby si odpykal trest, ale aby navštívil bývalého šéfa H-Systemu Petra Smetku. Proč?
Smetka si odpykává dvanáctiletý trest za to, že okradl stovky zájemců o laciná bydlení o téměř miliardu korun. Čunek tuto návštěvu zdůvodnil mimo jiné i tím, že ho Smetka sám pozval.
Do Pankrácké věznice vešel Jiří Čunek ve tři hodiny odpoledne. "Trápí ho to, že se nevyrovnal s věřiteli a že má materiály, že k tomu vyrovnání mohlo už dávno dojít," uvedl bývalý předseda KDU-ČSL.
Argumenty, které Čunka zaujaly, ale odsouzený šéf H-Systemu používá už dlouho. Snažil se je použít i u soudu na svou obhajobu. Ale marně, protože soud na rozdíl od Čunka jeho slova nevyslyšel. Čunek ovšem svou návštěvu vězení označuje za pomoc okradeným.
"Paradoxně nejdu pomáhat panu Smetkovi, tomu nemám jak, to je odsouzený člověk. Chci pomoci těm podvedeným v H-Systemu," dal se slyšet Jiří Čunek, který za zdmi věznice strávil více než dvě hodiny.
A jaký je výsledek prapodivné návštěvy? Nic překvapivého. Čunek vítězoslavně oznámil, že všem pomůže. "Připravujeme trestní oznámení," prohlásil. Po jednání se Smetkou za vězeňskými mřížemi ale neřekl žádnou informaci, která by v kauze nezazněla už mnohokrát.
Související
Lidovci si zvolili staronového šéfa. Do čela strany se vrací Výborný
Přestaňte dělat stupidní politiku a začněte ji dělat normálně, vzkázal vládě Čunek
Jiří Čunek , Petr Smetka , H-System
Aktuálně se děje
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
včera
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
včera
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
včera
Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná
28. června 2026 21:55
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
28. června 2026 21:01
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
Neúspěch českého mužstva na letošním fotbalovém mistrovství světa, kdy po nevýrazných výkonech skončilo s jedním bodem na posledním místě své skupiny, si vybírá první oběti. Ovšem z řad, ze kterých bychom to příliš nečekali. Krátce po vyřazení z MS totiž konec své reprezentační kariéry poněkud nečekaně oznámila jedna z největší opor české reprezentace, útočník Patrik Schick. Den poté ho následoval další reprezentant, když konec v národním týmu potvrdil i obránce Tomáš Holeš.
Zdroj: David Holub