Praha – Svérázná nadstranickost prezidenta Miloše Zemana se začala projevovat již brzy po zvolení. V uplynulém týdnu však ukázal další rys svého jednání – strach z prohry. Zeman tak je dle bývalého disidenta Jana Urbana prezidentem do hezkého počasí.
Neporazitelnost „tlačenkového Budhy", jak Urban označuje Zemana, byla v Senátu zničena. Osobě prezident přesvědčoval senátory, aby schválili Jana Sváčka na ústavního soudce, senátoři se však přesvědčit nenechali. Zeman utekl ze Senátu před dokončením hlasování, „kdy začalo být jasné, že prohrál. A tak, troufám si předpovědět, už to bude napořád. Republika nepotřebuje prezidenta jen pro pěkné počasí, muže, který neunese prohru."
Politická strana, kterou Zeman založil, již také oznámila, kdo posílí její řady ve volbách do Poslanecké sněmovny. Bude to zpěvák Daniel Hůlka, který po zvolení Zemana prezidentem zpíval po boku nového hradního pána českou hymnu.
„Velmi dobrý zpěvák s poněkud nevyrovnaným životem, vytetovaným pavoukem na lebce, dlouholetý kamarád zavražděného a hodně kontroverzního „podnikatele" Václava Kočky mladšího a miláček bulváru, bude pro prezidentovu stranu určitě velkou posilou," charakterizuje kandidáta Zemanovců Hůlku na svém blogu na Aktuálně.cz.
A aby toho nebylo ohledně Zemanovy „nadstranickosti" málo, vymyslel si prezident již program na následující předvolební měsíce. „Údajně nadstranický prezident stráví v každém kraji tři dny, a vsaďte se, že nepadne ani jedno slovo o volbách, přátelích, či nepřátelích. Trochu nevkusné," dodává Urban k plánu, který je běžný u politických stran kandidujících do sněmovny.
Související
Macinkovy zprávy Hradu nejsou normální, prezident může odmítnout jmenovat ministra, zastal se Zeman Pavla
Chybovali Pavel i Macinka, domnívá se exprezident Zeman
Aktuálně se děje
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
včera
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
23. března 2026 21:48
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
23. března 2026 20:43
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Tato otázka se stala velmi aktuální poté, co se Írán minulý pátek pokusil zasáhnout společnou britsko-americkou vojenskou základnu Diego Garcia v Indickém oceánu. Britský ministr obrany John Healey potvrdil, že byly vypáleny dvě rakety – jedna selhala a druhá Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? la úspěšně sestřelena.
Zdroj: Libor Novák