Praha - Pokud Václav Klaus opravdu vstoupí do politiky a založí vlastní projekt, bude tím konkurovat ODS. Ta by si teď měla dát pozor, aby nedopadla jako ČSSD, kde je stále jakási "pátá kolona" Zemanových příznivců.
Václav Klaus již přestal dementovat spekulace, že se vrátí do politiky a připustil, že nad tím vážně uvažuje. Nebude to ale v ODS. Té tak pravděpodobně vyroste tvrdá konkurence, ne nepodobná té, kterou má ČSSD v podobě SPOZ. Zároveň ale ve straně zůstane část Klausových stoupenců, přes které bude moci Klaus nadále ovlivňovat chod ODS.
K těmto úvahám přispívá vyjádření místopředsedy strany Tomáše Chalupy. Ten se vyjádřil k odchodu Borise Šťastného, který míří právě za Zemanem.
"Rozhodnutí Borise Šťastného respektuji. Odvedl velký kus práce v ODS, byl k ní vždy loajální, mnohé jí dal. Zaslouží si respekt. Stejně jako on, i já patřím k tzv. klausovcům v ODS," napsal Chalupa. K tomu dodal, že se Šťastným souhlasí v mnoha ohledech, v ODS ale zůstane.
Související
Exministr Chalupa končí s politikou. Kam přešel?
Majetek politiků: Plachetnice, přívěšek se světýlkem a dluhy
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 2 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 3 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 4 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 5 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 5 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 6 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 7 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 8 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 9 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 9 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 10 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 12 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
Český fotbal už nemá po čtvrtku v této sezóně evropských fotbalových pohárů žádného zástupce. Osmifinále Konferenční ligy se totiž hrubě nevydařilo pražské Spartě, která vstupovala do domácí odvety s nizozemským Alkmaarem po porážce 1:2 z úvodního zápasu. Výkon svěřenců kouče Briana Priskeho byl však ještě horší než před týdnem a nikdo se tak nemohl divit tomu, že odvetný duel dospěl k jasnému výsledku 4:0 pro Alkmaar. To Olomouc se v německé Mohuči pokoušela o klubovou senzaci. První poločas statečně držela bezbrankový stav, o svém postupu do čtvrtfinále nakonec bundesligový celek rozhodl dvěma góly ve druhé půli, přičemž mu pomohlo i to, že Olomouc dohrávala o deseti.
Zdroj: David Holub