Praha - Ministr dopravy v demisi a lídr pražské SPOZ ve volbách Zdeněk Žák slibuje lidem, že budou jezdit vlakem zdarma. Tomu se ale vysmál exministr dopravy Zbyněk Stanjura /ODS/.
"V osobní dopravě zavedeme nulové jízdné ve vlacích mimo špičku, okamžitě zrychlíme většinu dálkových spojů," řekl Žák v rozhovoru pro MF Dnes. České dráhy jsou přitom zadlužené a osobní doprava je dlouhodobě ve ztrátě s tím, že jí dotuje nákladní doprava.
Nápadu zemanovců se hned vysmáli politici z ODS. "Vlak zdarma? Hlavní cíl - zvýšení dotace Českým drahám bez kontroly, útok na konkurenci. Ve starém vlaku, ale zadarmo. Děkuji, nechci," napsal na Twitteru exministr dopravy Stanjura.
Pověřený šéf ODS Martin Kuba pak k Žákovu nápadu napsal: "Vlak zdarma, nápad z dílny SPOZ, mě utvrdil v jedné věci. Pokud levice vyhraje, půjdou dál, než si vůbec umíme představit."
Komentáři se nevyhnul ani exprimátor Bohuslav Svoboda /ODS/: "Výborný nápad. Už jen čekám, kdy SPOZ navrhne, aby stát platil všem občanům dovolenou a vánoční dárky."
Související
Peníze na Zemanovu kampaň údajně tekly z okolí Putina. Co na to Ovčáček?
Kmenta odhalil tikající bombu? Zeman nechává prorůstat organizovaný zločin do nejvyšších pater politiky, varuje
SPOZ , Zbyněk Stanjura , Zdeněk Žák
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
před 2 hodinami
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
před 3 hodinami
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
před 3 hodinami
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
před 4 hodinami
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
před 5 hodinami
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
před 5 hodinami
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
před 6 hodinami
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
před 8 hodinami
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
před 9 hodinami
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
před 9 hodinami
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
před 10 hodinami
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
před 11 hodinami
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
před 12 hodinami
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
před 13 hodinami
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
před 14 hodinami
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
před 15 hodinami
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
Americký prezident Donald Trump vystoupil s prohlášením, které zásadním způsobem mění pohled na aktuální blízkovýchodní krizi. Podle jeho slov Spojené státy navázaly přímý a intenzivní kontakt s vysoce postaveným představitelem íránského režimu. Hlavním motivem těchto rozhovorů je nalezení cesty k okamžitému ukončení válečného konfliktu, přičemž obě strany údajně projevují silnou vůli k dosažení shody.
Zdroj: Libor Novák