Zdeněk Žák

Milan Chovanec /ČSSD/, hejtman Plzeňského kraje

Chovanec tvrdě na Žáka: Dělejte něco, vozy ČD Cargo stojí v kopřivách

Praha - Sociální demokracie dnes slovy svého místopředsedy Milana Chovance vyzvala ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka, aby bezodkladně řešil situaci v ČD Cargo. Podle Chovance, který je stínovým ministrem dopravy, současný management situaci nezvládá a je čas začít hledat osobní odpovědnost u lidí, kteří ji neřeší.
Miloslava Vostrá /KSČM/, místopředsedkyně

Žák dostal pořádnou facku od komunistky Vostré

Praha - Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák asi onemocněl. Nákazu chytil od exministra Dobeše /LIDEM/. Alespoň tedy podle domněnky místopředsedkyně KSČM Miloslavy Vostré, která ve svém komentáři ministra vůbec nešetřila.
Reklamní kampaň SPOZ

Dělá ministr Žák šílený pokus o kampaň last minute?

Praha – 1. místopředseda KDU-ČSL Martin Jurečka vyzval ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka, aby okamžitě doložil svá tvrzení o chybách v podloží dálnice D47. Pokud k tomu nemá podklady, jedná se dle Jurečka jen o snahu strhnout na sebe pozornost.
Miloš Zeman, prezident ČR

Zeman hájil personální změny, které provedl ministr Žák

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes před středočeskými zastupiteli obhajoval personální změny, které nedávno na některých důležitých postech prosadil ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Podle prezidenta mu provádění těchto změn nezakazuje ústava ani žádný jiný zákon. Žák je pražským lídrem Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) do předčasných voleb.
Ilustrační foto

Ministr Žák nekompromisně: Čistky do poslední vteřiny

Praha - Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák chce do konce svého působení v resortu dokončit výměnu "trafikantů" na kontrolních postech ve státních podnicích za odborníky. Dále chce připravit změnu účtování kamionového mýtného na dálnicích. Ministr to dnes řekl ČTK. Před koncem září chce vládě předložit varianty fungování mýtného systému po skončení smlouvy se současným provozovatelem firmou Kapsch. Současný systém mýtného neplní ani jednu z původně požadovaných funkcí, uvedl Žák.
Jiří Rusnok, premiér ČR

Vláda nemá ještě ani důvěru a už řádí jako černá ruka!

Praha – Za týden se rozhodne o budoucnosti úřednické vlády Jiřího Rusnoka (Miloše Zemana). Poslanecká sněmovna je rozdělena na její podporovatele a na ty, kteří ji odmítají. Není tedy zcela jasné, jestli získá důvěru sněmovny. Podle poslance Václava Baštýře (ODS) by proto zatím neměla dělat žádná zásadní rozhodnutí.
Ilustrační foto

Ministr Žák sjel firmu za opravu D1: Vydírat se nenecháme

Praha - Ministr dopravy Zdeněk Žák vyzval firmu OHL ŽS k okamžitému obnovení přerušené opravy dálnice D1 na Vysočině. Jinak hrozí vypovězením smluv, vyklizením místa stavby a obnovením provozu v krizovém stavu. Žák to dnes řekl ČTK. Vadí mu, že firma ultimativně požaduje od státu zvýšení ceny.
Ilustrační foto

Předání resortu dopravy na ostří nože, odcházející Stanjura hrozil

Praha - Dokud kabinet Jiřího Rusnoka nezíská důvěru, nový ministr dopravy Zdeněk Žák by neměl dělat žádná důležitá a strategická rozhodnutí. Při uvedení Žáka do úřadu to řekl odcházející ministr Zbyněk Stanjura (ODS). Stanjura řekl, že se bude snažit, aby Rusnokova vláda vydržela co nejkratší dobu.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy