Praha – Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák nadále dělá personální změny na ministerstvu, přestože po volbách ve funkci skončí. Jeden z vyhozených úředníků se však nechtěl tak snadno vzdát, nakonec však Žák vyhodil i jeho matku. Zprávu přinesla TV Barrandov.
Bývalý šéf právníků na ministerstvu Jakub Kopřiva patří mezi posledně vyhozené. Žák mu sdělil, že prostě nezapadá do jeho představy fungování ministerstva. Sám kopřiva se však domnívá, že byl odejit kvůli tomu, že je blízkým známým náměstka drážní inspekce Jana Kučery, kterého Žák nesnáší, protože jej vyrazil z inspekce. Žák ale pro TV Barrandov znovu odůvodnil odvolání tím, že byl Kopřiva nadbytečným, neboť postupně odstraňuje pozice vrchních ředitelů na ministerstvu.
Spory mezi oběma zmíněnými však delší dobu gradovaly. Pro časopis TÝDEN Žák uvedl, že je Kopřiva pouhý trafikant. Proti tomu se však úředník ohradil a sepsal otevřený dopis. Ministr poté vyhodil i jeho matku, popisuje situaci Kopřiva. Žák však trvá na tom, že se jednalo o odchod po vzájemné dohodě navazující na odchod do starobního důchodu.
Podle podřízených Žák vyhazuje zaměstnance ve velkém kvůli vyřizování účtů. Ostatně otevřený dopis, ve kterém Kopřiva popsal průšvihy, kterých se Žák dopustil, což ministrovi na popularitě tolik potřebné před volbami rozhodně nepřidalo. Žák se dle Kopřivy totiž vždy choval ve stylu, já jsem někdo a pro mě pravidla neplatí.
Zdeněk Žák se pro letošní předčasné volby do Poslanecké sněmovny objevil na kandidátce SPOZ v Praze.
Související
Může jeden předražený obraz zničit dlouholeté přátelství?
Chovanec tvrdě na Žáka: Dělejte něco, vozy ČD Cargo stojí v kopřivách
Zdeněk Žák , Ministerstvo dopravy
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 1 hodinou
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 1 hodinou
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 2 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 3 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 3 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 4 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 4 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 5 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 7 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
Král Karel III. výslovně odsoudil "ruskou agresi" během státní návštěvy německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Panovník slíbil, že obě země jsou připraveny "posílit Evropu" proti hrozbě další ruské agrese a že obě národy "stojí" při Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák