Praha - Zatímco politici ODS straší po zveřejnění nápadu ministra dopravy Žáka na vlaky zdarma zvýšenou ztrátovostí, Vít Bárta vidí jiný problém. Vlaky by byly plné bezdomovců.
"V osobní dopravě zavedeme nulové jízdné ve vlacích mimo špičku, okamžitě zrychlíme většinu dálkových spojů," řekl Žák v rozhovoru pro MF Dnes. České dráhy jsou přitom ohledně osobní dopravy ztrátové. Zdeněk Žák je lídrem pražské kandidátky SPOZ.
To včera připomněli politici ODS včetně exministra dopravy Zbyňka Stanjury. Vít Bárta, plzeňský lídr Okamurova Úsvitu, s nimi souhlasí, ale hlavní problém vidí trochu někde jinde.
"Občany v městské hromadné dopravě trápí stále narůstající počet bezdomovců. Dokonce podle ministra práce Františka Koníčka hrozí ČR vlna stotisícového bezdomovectví. Nedokážu si představit, jakými mechanismy by Žák v případě prosazení svého návrhu zabránil přesunu stávajících bezdomovců do vlaků," míní. Dodal, že vyšší náklady na úklid by pak zvýšily i ztrátu celého státního podniku.
Související
Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání
Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Vít Bárta , České Dráhy , Zdeněk Žák
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
před 34 minutami
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
před 1 hodinou
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
před 2 hodinami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 2 hodinami
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 3 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 4 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 5 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 5 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 6 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 7 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 7 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 9 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News.
Zdroj: Lucie Podzimková