České dráhy mají nového generálního ředitele! Je jím Dalibor Zelený

Praha - Novým generálním ředitelem Českých drah se stal Dalibor Zelený. Stejnou funkci zastával v letech 1998 až 2003. Potvrdil to ministr dopravy Zdeněk Žák, s rozhodnutím je nadmíru spokojen.

Psali jsme:
Dozorčí rada odvolala představenstvo Českých drah v čele se šéfem Žaludou
 

"Pro mě je to velmi příjemným překvapením, že dozorčí rada vyhověla této žádosti, aby co možná nejrychleji zhodnotila kondici, v jaké se nacházejí České dráhy. Je to poněkud překvapivé, ale takto se to děje ve všech velkých korporacích po celém světě," řekl exkluzivně pro TN.cz ministr dopravy Zdeněk Žák, který Žaludu dlouhodobě kritizoval.

"Dozorčí rada rozhodla o odvolání bývalého představenstva a hned zvolila nové. Na jednání padlo mnoho zajímavých a zvučných jmen, která znamenají hodně v odborném světě železniční dopravy. Se všemi kandidáty rada vedla osobní pohovor. Výsledkem bylo, že dozorčí rada zvolila tříčlenné představenstvo. Rozhodla o tom, že představenstvo bude fungovat, jako se v civilizovaném světě řeší krizový management. Představenstvo se dohodlo na několika klíčových krocích, jak co nejrychleji stabilizovat situaci především v Cargu," popisuje situaci Zdeněk Žák.

Ten je s osobou nového šéfa ČD, kterého vybralo nové představenstvo, velmi spokojen. "Já jsem nesmírně potěšen, že z toho množství kandidátů byl zvolen právě pan Dalibor Zelený. Nejen proto, že České dráhy již řídil, ale také proto, že pomohl mnoha společnostem. My doufáme, že se mu to podaří i s Českými dráhami, kam se po letech vrací," dodává ministr dopravy.

Dozorčí radu, která představenstvo odvolala a zvolila nové, přitom nový ministr dopravy Zdeněk Žák obměnil teprve před několika dny.

Související

Ilustrační foto

V Německu skončila stávka na železnici. Strojvůdci už vyhrožují další

V Německu v pátek skončila železniční stávka, kterou strojvedoucí zahájili v noci z úterý na středu. Zřejmě ale nebyla poslední, protože odborový svaz strojvedoucích GDL už pohrozil dalším pozastavením práce, pokud dopravce Deutsche Bahn nepřipraví dostatečně dobrou nabídku vyšších mezd a lepších pracovních podmínek. 

Více souvisejících

České Dráhy Zdeněk Žák Dalibor Zelený

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy