Praha – Člen správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Randák byl s dalšími spoluobviněnými soudem osvobozen. Randák byl žalován pro neoprávněné nakládání s osobními údaji, kterého se měl spolu s dalšími dopustit zveřejněním informací o výši platu bývalé vrchní ředitelky kabinetu Petra Nečase Jany Nagyové.
Bývalý premiér Petr Nečas se na líčení opakovaně nedostavil, ale podle jiných výpovědí svědků bylo patrné, že manipulace s výplatními páskami na Úřadu vlády probíhala bez pravidel a ke zveřejnění proto mohlo dojít i prostřednictvím mnoha dalších osob.
Psali jsme: Randák vítězí u soudu nad Nagyovou. Kde se schovával Nečas?„Celé toto soudní řízení mi přišlo jako z jiného světa. Uvedené pásky jsem nikdy nezveřejnil, jak jsem zmiňoval od začátku. Navíc paní Nagyová, resp. nyní paní Nečasová, byla v době, kdy byly zveřejněny, vysoce postavenou osobou, a veřejnost tak měla právo znát výši jejího platu. Když byl nakonec zveřejněn, tak bylo jasné, proč se tenkrát na Úřadu vlády tolik bouřili. Jsem rád, že soud takto dopadl, i když nemohl ani dopadnout jinak. Navíc sama paní Nečasová u soudu prohlásila, že jí nebyla způsobena žádná škoda," uvedl Randák.
Randákův obhájce Petr Kočí řízení označuje za absurdní drama. Policie se dle něj snažila některé důkazy získat i postupem v rozporu s trestním řádem. Nakonec však byli všichni obvinění osvobození.
Související
Politici mají šifrované telefony, Zemanovy rozhovory by BIS smazala, tvrdí Randák
Randák hájí ministra Metnara: Šašek musel být postaven mimo službu
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
před 1 hodinou
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
před 1 hodinou
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
před 3 hodinami
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
První z dvojice květnových svátků, tedy Svátek práce, je letos minulostí. Obchody během úvodního květnového dne fungovaly bez jakýchkoliv omezení, což ale nebude platit příští pátek.
Zdroj: Jan Hrabě