Nová posila potápějící se ODS by mohla stanout v čele. Víme víc

Praha – Ve volbách ODS nedopadla nijak valně, když získala necelých 8 % hlasů. Nyní se chystají ve straně velké změny. Nejen, že je zvažován přesun centrály strany kvůli financím, ale především ODS čekají změny ve vedení, neboť je nutné, aby se strana stala znovu důvěryhodnou pro voliče. Místopředseda Senátu za ODS Přemysl Sobotka proto vřele vítá v řadách ODS Petra Fialu. Uvedl to pro EuroZprávy.cz.

Ve čtvrtek do ODS vstoupil bývalý ministr školství Nečasovy vlády Petr Fiala, který za ODS úspěšně kandidoval v předčasných volbách. „Vstup do ODS pana Petra Fialy hodnotím velmi positivně. Jestli si řekne o pozici předsedy tak dle mého má velkou šanci," uvedl Sobotka pro EuroZprávy.cz.

Sobotka je zastáncem radikální změny ve vedení strany, která v nedávno proběhlých parlamentních volbách získala své historické minimum. Svoji důvěru ji dalo pouhých 7,72 % voličů a v Poslanecké sněmovně tak získala jen 14 křesel.

„Můj názor je známý, restart ODS musí provést lidé, kteří nebyli ve vedení a z tohoto důvodu ale i dalších jsem odešel z grémia před 7 týdny a po volbách jsem dal k disposici funkci člena Výkonné rady a ke stejnému kroku jsem vyzval i ostatní členy grémia i Výkonné rady," dodal Sobotka k dalšímu krokům strany, které by měly ODS zvednout.

Širší vedení strany již koncem října rozhodlo o rezignaci místopředsedů a výkonné rady k datu konání volebního kongresu. ODS by se měla k volbě nového vedení sejít na začátku příštího roku buď 17. nebo 25. ledna.

Související

Více souvisejících

Petr Fiala Přemysl Sobotka ODS

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 27 minutami

před 43 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

Počasí dnes opět trápí řidiče. Tvoří se ledovka i náledí, teploty klesly až na -20

Druhý den po sobě počasí trápilo řidiče. Teploty zejména v noci a k ránu místy klesly hluboko pod nulu, na řadě silnic leží vrstva sněhu, a některé jsou kluzké. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy