Starosta poukázal na to, co má společného ODS s ČSSD?

Praha – Zatímco ODS bojuje poslední roky s kmotry, v ČSSD se strhl boj proti pučistům. Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS) se nad touto společnou podivností pozastavuje.

„Je až k nevíře, jak dvě velké politické strany jsou si podobné ve svém konání v posledních dnech," zamýšlí se Mlejnský. Připomíná objevení „kmotrů" v ODS za Petra Nečase a Bohuslava Svobody, nyní byli najiti v řadách ČSSD „pučisté" Bohuslavem Sobotkou a Jiřím Dienstbierem.

„Je to tak trochu pod heslem „chci vládnout a vy budete poslouchat". Možnost mít vlastní názor za vlády Nečase ztratila v ODS sebemenší hodnotu a pomalu a jistě k tomu dospěla i oranžová šlechta. Nedej Bože mít rozdílný názor od Sobotky," píše starosta Prahy 11.

„Sjednocujícím prvkem této degradace tradičních parlamentních stran může být snaha nových politických subjektů o jejich likvidaci," obává se Mlejnský. A není zrovna velká naděje, že se situace pro ČSSD zlepší, jestliže povede slabou vládu a nenaplní očekávání občanů.

Už dnes je dobře vidět, jaký dopad mají takové skandály na tradiční strany. ODS získala ve volbách nejméně hlasů od svého vzniku (7,78 %). Takový vývoj je možné očekávat i v ČSSD, která už teď při volbách ztratila kvůli dvojkolejnosti. Co teprve, až bude ČSSD spojována neustále s pojmem „puč".

Související

Více souvisejících

Dalibor Mlejnský Bohuslav Sobotka Petr Nečas

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy