Policie našla u bývalého pražského starosty desítky milionů

Praha - Policie nalezla u bývalého starosty Prahy 11 Dalibora Mlejnského, jehož domovská buňka ODS byla tento týden zrušena, desítky milionů korun. Upozornil na to deník MF Dnes.

Policisté neupřesnili, kde finanční prostředky našli, podle deníku se měly 4 miliony nacházet v Česku a dalších pětadvacet milionů v zahraničí. "Něco málo mi doma našli," potvrdil deníku Mlejnský. "Chci vše nejprve vysvětlit policii," dodal.

Detektivové neprozradili, jak Dalibor Mlejnský k vysokým úsporám přišel, v v minulosti se ale netajil svými podnikatelskými aktivitami, které se týkaly pohostinství nebo turistického ruchu. 

Dalibor Mlejnský jeho další bývalí kolegové čelí obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a za porušení povinností při správě cizího majektu kvůli prodeji pozemků na Roztylech, v Hájích a na Chodově. Podle deníku je vyšetřování zatím na začátku a někteří obvinění ještě nebyli ani u výslechu.

Související

Více souvisejících

Dalibor Mlejnský Praha

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy