Starosta Mlejnský, který dával práci Bártově ABL, pozastavil členství v ODS

Praha - Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský k dnešnímu dni pozastavil své členství v ODS. Funkci starosty jedenácté městské části bude zastávat i nadále. Zůstane rovněž členem zastupitelstva hlavního města a Prahy 11. Za rozhodnutím jsou především rodinné důvody, řekl ČTK. Do ODS by se chtěl časem vrátit.

Mlejnský, který byl členem ODS od roku 1995, se vzdal funkce prvního místopředsedy ODS Prahy 11, předsedy organizace této strany Jižní Město II i členství ve stranickém klubu v rámci zastupitelstva Hlavního města Prahy."Moje manželka je po těžké operaci a její dlouhodobé zdravotní problémy bohužel přetrvávají. Mám čtyři děti. Dvouletá holčička a roční chlapeček potřebují soustavnou péči, stejně jako dvě starší děti," uvedl v prohlášení.Svůj krok také zdůvodnil blížícími se volbami do Evropského parlamentu a především do zastupitelstva hlavního města a městské části. "Musíme si vybrat lídra a začít kampaň," řekl Mlejnský s tím, že chce svým rozhodnutím deklarovat, že se nebude kampaně účastnit. Kandidovat do komunálních voleb nechce ani za jinou politickou stranu. Věří ale, že se do ODS a politiky časem vrátí.Mlejnský v minulosti patřil k podporovatelům křídla ODS kolem bývalého primátora Pavla Béma. Po změně pražského vedení se dostal do stranické opozice. Opoziční zastupitelé ho a vedení Prahy 11 dlouhodobě kritizují za některé zakázky nebo prodeje pozemků. Mlejnský vždy kritiku odmítal.Na podzim na úřadu zasahovali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, odnesli si údajně dokumenty a počítače z majetkoprávního odboru. Zasahovat měli i u Mlejnského doma. Mlejnský ČTK řekl, že od té doby ho policisté nijak nekontaktovali a o vyšetřování případu nemá informace. Důrazně popřel, že by pozastavení jeho členství v ODS mělo s případem cokoli společného.Předseda oblastního sdružení Jan Gabriel ČTK sdělil, že jihoměstská ODS podporuje setrvání Mlejnského ve funkci starosty až do řádných komunálních voleb. Vedení ODS v Praze 11 mu zároveň poděkovalo za jeho dlouholetou činnost.

Související

Více souvisejících

Dalibor Mlejnský ODS

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy