Praha - Prezident Miloš Zeman svým výrokem opět někoho naštval. Tentokrát jde o zdravotně postižené upoutané na invalidní vozíček. Jejich organizace žádá omluvu. Co na to ale říkají lidé?
Prezident na Rádiu Impuls prohlásil ohledně schůzky s předsedou ČSSD Sobotkou: "Pouze ho upozorním, že pokud bych ho jmenoval premiérem, tak bude muset počkat, protože to je poněkud důstojnější záležitost, kterou nemohu řešit z invalidního vozíku."
Rada osob se zdravotních postižením to považuje za urážku, protože prý naznačuje, že člověk na vozíčku nemůže vykonávat vysoké státnické funkce. Žádá, aby se za svá slova prezident veřejně omluvil.
Co na to ale říkáte vy? Vybrali jsme několik komentářů ze sociálních sítí i z diskuze na našem serveru. Většinou Miloše Zemana hájíte s tím, že se pouze nešťastně vyjádřil. Objevují se ale i kritické ohlasy.
"Co je na vozíku nedůstojného? Obávám se, že pan prezident."
"Já Zemana neobviňuju z toho, že by snad lidi na vozíčku považoval za něco míň než ty, které takové neštěstí nepostihlo.... Že je ta věta nešťastná, to je pravda, ale já si nemůžu pomoc, že i tady platí, že kdo chce psa...."
"Řekl to hloupě, ale myslím, že to nemyslel jako urážku lidí se zdravotním postižením. Jo, on se rád pouští do různých lidí, ale myslím, že do lidí s postižením se fakt pustit nechtěl. Spíš nešťastný výrok než záměr."
"Tak toto už postižení v čele s Krásou přehánějí,přímo hledají blechy v kožichu.Mám dojem,že se pan Krása chce za každou cenu zviditelnit,raději ať bojuje za postižené,kteří musí prosit v televizi o cokoliv,aby vůbec mohli existovat,takhle měl chtít alespoň omluvu po minulé asociální vládě za vše co tady provedla a to nejenom postiženým."
"Tak mně jako vozíčkářku to docela uráží...."
"Při vší empatii k zdravotně postiženým nevidím jedinný důvod za co by se měl prezident omlouvat.....zase jedna úplně zbytečná hysterie kolem Zemana..."
Související
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 1 hodinou
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 2 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 3 hodinami
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 4 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 5 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 5 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 6 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 7 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 8 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 9 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
včera
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
Generální tajemník NATO Mark Rutte se v sobotu ostře ohradil proti hlasům volajícím po vojenském odtržení Evropy od Spojených států.
Zdroj: Libor Novák