Praha – Současný ministr vnitra Martin Pecina vrátil do funkce policejního ředitele Petra Lessyho. Nastalo tak dvojvládí v čele policie. Pecina se hájí tím, že to udělat musel. Byla to minimálně slušnost, tvrdil ministr vnitra v Interview Daniely Drtinové.
„Pan Červíček říkal, že v případě, že Lessy soud vyhraje a vrátí se do služby, on nebude mít problém odejít a Lessymu jako nespravedlivě postiženému to místo přenechat," vysvětloval ve čtvrtečním Interview ministr vnitra. „Problém je tady rok a půl, půl roku o něm víme. A teď se všichni diví a dávají mě za vinu, že jsem zodpovědný za dva policejní prezidenty," stěžoval si Pecina. Dodal také, že vše už od června kontinuálně říkal v rozhovorech pro různá média, protože na to byl mnohokrát tázán.
„Minimálně bych porušil slušnost. Minimálně," hájí svoje kroky Pecina. Choval se prý podle toho, jak by správní orgán měl, jinak by mohl být nařčen z nečinnosti. „Přiměl mě k tomu zákon o služebním poměru a normální slušnost," vysvětloval Pecina, proč se nedržel vyjádření poradní komise, které nedoporučila Lessyho vrátit do služby. „Jsem přesvědčen, že jsem rozhodnutí komise nemohl akceptovat," stojí si za svým ministr.
Ministr se také odvolává na odborné posudky, které ale přímo neříkají, že měl povinnost Lessyho do čela policie vrátit. „Pro ministerstvo vnitra ani pro Policii ČR z rozhodnutí trestního soudu neplynou žádné důsledky, zejména ne povinnost přezkoumávat správní rozhodnutí nebo vůbec něco konat," otiskly vyjádření ředitele Ústavu státu a práva Jana Bárty Lidové noviny.
Související
Projev Grety Thunbergové? Šílené, magořina, odporné, zní z Česka. Jdi do ha*zlu, vzkázal Topolánek
Exministr Pecina vytáhl na organizátora protibabišovských demonstrací staré VIDEO: Tak si ho pěkně poslechněte, vzkazuje
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě