Poslankyně vzkazuje exprimátorovi: Kritizovat soudy a policii je hloupé

Praha - Snad se nemusíme bát Svobodova návratu, doufá komunistická poslankyně Miloslava Vostrá. Ta v reakci na spekulace, že by se Bohuslav Svoboda /ODS/ mohl objevit na kandidátce ODS pro pražské magistrátní volby.

Bohuslav Svoboda od minulého roku již není předsedou pražské ODS. Vystřídal ho Filip Humplík. Toho navrhoval právě bývalý pražský primátor. Vostrá od příchodu nového šéfa čekala změnu, která byla ostatně deklarována. Ta ale v případě, že se Svoboda dostane na kandidátku pro komunální volby, nedostaví.

"Politika je zřejmě záchrannou sítí pro všechny členy ODS, byť mají mnoho nevyřešených problémů. U Svobody jsme návrat opravdu nečekali. Čeká ho zřejmě soud, protože byl obviněn kvůli kartě Opencard. Z jeho úst zaznívá, že vše bylo zpolitizované, vymyšlené a zaplacené. Filipu Humplíkovi však nevadí ani to, že byl Svoboda vydán sněmovnou ke stíhání," uvedla Vostrá. Lidé už podle ní nevěří, že Svoboda o ničem nevěděl, a kritiku postupu policie a soudů označuje za neetické a hloupé.

Poslankyně si neodpustila ani rýpnutí do Humplíka, který vlastní reklamní agenturu, jež spolupracuje s ODS. "Podílel se především na kampani Miroslavy Němcové v podzimních parlamentních volbách. Všichni víme, jak jeho angažmá u této političky dopadlo a nakolik bylo úspěšné. Věřme tedy, že ani tentokrát se nemusíme bát Svobodova návratu," uzavírá.

Související

Pražské zastupitelstvo

Kauza s odměnami na magistrátu. Ředitel čelí výzvám k rezignaci

Pražským magistrátem otřásá kauza ohledně velmi štědrých odměn pro jednu konkrétní osobu. Někdejší asistentka ředitele úřadu Martina Kubelky loni dostala navíc k platu přes 850 tisíc korun, suverénně nejvíc z lidí na této pozici. Upozornil na to Radiožurnál. Kubelka se k celé věci odmítl vyjádřit. 

Více souvisejících

Bohuslav Svoboda Miloslava Vostrá

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

včera

včera

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

včera

včera

Nová vláda Andreje Babiše na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění

Rok 2025 převrátil českou politiku vzhůru nohama. Říjnové volby vrátily k moci Andreje Babiše a spolu s ním vznikla křehká koalice ANO, SPD a Motoristů, v níž reálný vliv drží Filip Turek. Vznik vlády provázejí spory s prezidentem Petrem Pavlem i vážné pochyby o kompetenci a etice aktérů. Dosavadní pětikoalice mezitím zaplatila za vlastní komunikační chaos a aféry. Rok 2026 proto spíš, než stabilitu slibuje turbulence a vleklé vnitřní konflikty.

včera

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

včera

včera

včera

včera

Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci

Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy