Málem zničila Bártu, teď Kočí uznala, že na politiku bylo brzo

Praha - Kristýna Kočí v nové sněmovně již neusedla. S politikou již po zkušenostech sekla. Alespoň prozatím. V mysli lidí ale dosud její jméno vyvolává jasnou asociaci. Byla to ona, kdo se pokusil odhalit údajnou korupční kauzu kolem Víta Bárty. Co dnes dělá?

Kočí se po odchodu z politiky na čas odmlčela a nebylo o ní slyšet. Není divu. Zažila si obrovský mediální tlak, když spolu s kolegou Škárkou přišla s tvrzením, že Bárta uplácel poslance Věcí veřejných a kupoval si jejich loajality. Soud ale nic takového neprokázal a z Kočí se stala poslankyně, kterou nikdo nechtěl.

Předtím se přitom velmi blízce přátelila s vlivným členem ODS Petrem Tluchořem. Ten byl podezírán, že za celou kauzou stojí. Nyní už je situace jiná. "Pošleme si maximálně tak SMS k svátku, rok jsem ho neviděla," přiznala Blesku.

Stejně tak přišla Kočí i kamarádky z VV Lenku Andrýsovou a Kateřinu Klasnovou.

Do sněmovny vstoupila v pouhých 25 letech. Dnes tvrdí, že to bylo brzy na vrcholovou funkci v politice. "Až dneska konečně vím, co chci," řekla bulváru.

A čím se živí? Dělá kouče osobního rozvoje. Zaměřuje se především na manažery a pomáhá jim v ustávání krizí. Do budoucna si pak chce udělat doktorát.

Související

Vít Bárta

Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání

Osvobození bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a někdejšího zpravodajce Jana Petržílka v kauze vynesení odposlechů z Bezpečnostní informační služby (BIS) je definitivní. Nejvyšší státní zástupce nepodal dovolání k Nejvyššímu soudu, sdělil ČTK mluvčí zastupitelství Petr Malý. V medializovaných odposleších se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) a lobbista Roman Janoušek oslovovali "Mazánku" a "Kolibříku".

Více souvisejících

Vít Bárta Kristýna Kočí

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Donald Trump

Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře

Americký prezident Donald Trump se na večeři Bílého domu pro novináře rozhodl opět provokovat své odpůrce. Vtipkoval totiž o čtvrté kandidatuře v prezidentských volbách, která je mu podle zákonů zapovězena, protože momentálně vykonává již druhý mandát ve funkci hlavy státu. 

včera

včera

včera

Oto Klempíř

Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř

Česko v neděli zasáhla smutná zpráva. Ve věku 86 let zemřel známý výtvarný umělec a hudebník Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie či rektor Akademie výtvarných umění. Podle ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé) odešel autor, který po desítky let utvářel dějiny moderního českého umění. 

včera

Robert Fico

Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny

Slovensko opět dává ruce pryč od koalice zemí, které pomáhají Ukrajině ve válce se sousedním Ruskem. Premiér Robert Fico (Smer-SD) vzkázal, že Bratislava není součástí tzv. Koalice ochotných. Reagoval tak na nepravdivé informace, které se podle jeho slov objevily v éteru. 

včera

Ilustrační fotografie.

Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda

Vedení fotbalové Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým bylo sparťanskými fanoušky během letní přípravy kritizováno za nedostatečné posilování kádru. Až těsně před začátkem nového ročníku Chance ligy 2026/27 přišla z pražské Letné tolik očekávané zpráva o opravdu zvučné a silné posile. Spekulovalo se o ní několik posledních dní, až v sobotu během dopoledne přišlo potvrzení. Na Letnou míří norský útočník Jonatan Braut Brunes z polského Krakówa. Mělo by jít o rekordní přestup v historii Sparty.

včera

včera

včera

včera

Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý

Nejméně jeden člověk nepřežil útok na Pride v německém Berlíně. Mladík s vazbami na islamisty tam vjel s dodávkou do pochodu lidí na podporu komunity LGBT+. Policie od sobotního večera usilovně pátrá po údajném pachateli. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy