Spor graduje: Polčák žádá hlavu poslankyně Váhalové

Praha - Šéfka české delegace v Radě Evropy Dana Váhalová by měla skončit. To požaduje poslanec TOP 09 Stanislav Polčák. Naopak předseda sněmovny se jí zastal. Pokračuje tak spor ohledně jejího postoje k sankcím vůči Rusku.

Váhalová odmítla podpořit pozastavení členství Ruska v Radě Evropy. Naopak hlasovala pro nejmírnější formu sankcí. To naštvalo jak hnutí ANO, tak zástupce TOP 09. Ti požadovali naopak sankce velmi ostré včetně pozastavení členství.

Po první várce vzájemných výpadů mezi zástupci ČSSD a TOP 09 s hnutím ANO, přichází druhá fáze. Poslanec Stanislav Polčák chce radikální řešení. "Práce paní Váhalová v Radě Evropy byla selháním, a proto požaduji její odvolání z pozice vedoucí české delegace," napsal na Twitteru.

Psali jsme: Škromach se rozčílil: Bolševicko-fašistické móresy extrémistů z TOP 09 je třeba odsoudit  

Jakýkoli postih Váhalové však odmítl předseda sněmovny ze sociální demokracie Jan Hamáček. "Jakékoliv snahy 'trestat' kolegyni Váhalovou za hlasování v Radě Evropy pokládám za naprosto nepřijatelné. Hlasováním vyjádřila svůj názor," napsal na Facebooku. Sám by hlasoval stejně jako ona.

Související

Poslankyně: já už té ODS nerozumím!

Poslankyně: já už té ODS nerozumím!

Praha – Státní rozpočet na příští rok má být schodkový. Ministr financí Miroslav Kalousek očekává schodek 100 miliard korun (2,9% HDP), čímž by se měl deficit státního rozpočtu dostat po 3% maastrichtského kritéria. Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová však upozorňuje na jedno podstatné „ale“.

Více souvisejících

dana váhalová Stanislav Polčák

Aktuálně se děje

před 7 minutami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin

Rusko stanovilo podmínky, za jakých obnoví jadernou smlouvu s USA

Rusko, které v únoru zákonem pozastavilo účast na smlouvě Nový START omezující počet jaderných zbraní, je ochotno se k ní vrátit, pokud Washington opustí svůj "nepřátelský postoj."  Dohodu Rusko uzavřelo s USA v roce 2010, Vladimir Putin ale letos podepsal zákon o jejím pozastavení.

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se sešel s Fialou a Babišem. Řešili očekávaný summit NATO

Prezident Petr Pavel tvrdí, že zaznamenal názor, že vláda buď některé věci nekomunikuje dostatečně, nebo, že nejsou vyslyšeny argumenty opozice. Uvedl to po jednání s Petrem Fialou a Andrejem Babišem, na němž řešili nadcházející summit NATO ve Vilniusu a bezpečnostní dohodu se Spojenými státy.

včera

včera

včera

Lukašenkův plamenný projev: Válka na Ukrajině začala před rokem 2014, je chyba, že invaze nezačala dřív

Válka na Ukrajině začala dávno před rokem 2014, řekl v projevu na zasedání Rady hlav bezpečnostních a zvláštních služeb Společenství nezávislých států běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Podle agentury Belta dodal, že pokud by ruská invaze nezačala před více než rokem, začala by zítra, ale Rusko a Bělorusko by na tom byly hůře.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy