Falbr se ohradil proti studii, která z něj dělá propadlíka. Toto mu vzkázal Paroubek

Praha - Poslanec Evropského parlamentu Richard Falbr byl v nedávné studii publikované think-tankem Evropské hodnoty označen za jednoho z největších propadlíků současných europoslanců. Ten se proti výsledkům prudce ohradil, následně na něj však udeřil expremiér Jiří Paroubek.

Z dubnové studie organizace Evropské hodnoty vyplývá, že Richard Falbr měl mezi českými poslanci jednu z nejnižších účastní na hlasování. Pyšnit se nemůže ani počtem předložených zpráv či stanovisek a jeho vystoupení na plenárním zasedání českých europoslanců byla také nejméně četná.

Psali jsme: Studie odhaluje aktivitu českých europoslanců. Podívejte se, kdo byl nejlínější

V dnešním Právu se Falbr důrazně ohradil proti výsledkům studie ä tvrdí, že práci poslance není přece možné posuzovat podle čárek za vystoupení na plénu. "Podstatné není, kolikrát mluvil, ale co říkal, a hlavně udělal," říká europoslanec.

Dále vyjmenovává jednotivé činnosti, kterým se věnoval během svého pětiletého mandátu, například vyjednávání a spolupráce s odbory, Radou seniorů, se Sdružením nájemníků, s eurokomisaři v kauze OKD a mnoho dalších, které tato studie podle jeho slov nezahrnuje.

Falbr nám "zfotrovatěl"

Europoslance a jeho vyjádření si povšiml předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek, který ve zprávě serveru EuroZprávy.cz okomentoval, jak na tom podle něj Falbr doopravdy je.

"Europoslanec Richard Falbr byl dubnovou studií think-tanku Evropské hodnoty označen za jednoho z největších „propadlíků" Evropského parlamentu v právě končícím pětiletém volebním období. Dnes R. Falbr rozvíjí na stránkách Práva, kolik že toho vlastně za pět let udělal a že sedět na schůzích EP je vlastně hloupost.

Já si to, na rozdíl od něj, nemyslím. Základní povinností člena jakéhokoliv parlamentu je být na jeho jednání a u všech důležitějších hlasování. Všechno ostatní je nadstavba anebo nepsaná povinnost. Řekněme si to otevřeně, někdejší „táta pracujících" Falbr, jehož hlas hřměl před lety republikou, nám v Bruselu hodně zfotrovatěl. V českých médiích o něm byly z Evropského parlamentu jen informace o tom, že si tu a tam při schůzi EP s chutí pochrupal. Nic jiného...

Obávám se, že ne každý je v jeho věkové kategorii schopen být Ch. de Gaullem, tedy ve vysokém věku být soudný a začít místo politiky chodit třeba na ryby. Už před pěti lety jsem byl šokován, jak se Richard Falbr, někdejší „táta pracujících", zastával oprávněnosti osmitisícové (eurové) měsíční apanáže poslanců v EP. Tento svůj názor, jak jsem si povšiml, dodnes nezměnil. Je to smutné," píše předseda strany LEV 21 a kandidát do Evropského parlamentu Jiří Paroubek.

Související

Více souvisejících

Richard Falbr Jiří Paroubek europoslanci

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Martina Sáblíková

Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu

Až bude ve čtvrtek na programu v rámci Zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo pětikilometrový rychlobruslařský závod žen, čeští fanoušci v něm budou moct fandit loučící se legendě Martině Sáblíkové. Ta totiž dostala svolení od lékařů, že se může závodu zúčastnit poté, co nemohla kvůli nemoci závodit na tříkilometrové trati.

před 33 minutami

Věda, ilustrační fotografie

Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu

Jedenáctý únorový den je Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Osoby něžného pohlaví se v minulosti velmi obtížně prosazovaly na poli vědy. Musely se potýkat s předsudky či urážkami. A některé pro milovanou vědu dokonce obětovaly svůj život.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Oto Klempíř (ministr kultury)

Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku

Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) se v úterý setkal se dvěma umělci, které po jejich účasti na nedávné demonstraci vyzval k jednání. Podle Aleše Cibulky a Michala Jagelky nepanovala shoda prakticky na ničem. Klempíř se v pondělí mohl zúčastnit veřejné debaty v jednom z pražských divadel, kam ale nepřišel. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Olympijské hry, ilustrační fotografie.

Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa

V úterý již čtvrtým soutěžním dnem pokračovaly 25. hry zimní olympiády. Závodilo se například na svahu v Bormiu v týmové lyžařské kombinace kombinující sjezd a slalom. Zatímco v pondělí v tomto specifickém závodu závodili muži, nyní se ke slovu dostaly ženy. Česká republika měla ve startovním poli hned čtyři ve dvou dvojicích – první pár Martina Dubovská-Barbora Nováková skončil šestnáctý, druhý český pár Elisa Maria Negriová-Alena Labaštová dojel na osmnáctém místě. Závod před Němkami a Američankami vyhrály Rakušanky Ariane Rädlerová a Katharina Huberová. Tento závod byl sledován i proto, že se v něm po dvou letech představila i Slovenka Petra Vlhová. V jízdě v boulích se pak představil Čech Matyáš Kroupa, kterému se ale zatím z kvalifikace do finále postoupit nepodařilo.

před 6 hodinami

Kanadská policie

Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých

Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News. 

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA

Dá se říct, že české hokejistky zakončily základní skupinu tak, jak ji začaly, tedy prohrou 1:5 se zámořským soupeřem. Zatímco v úvodu olympijského turnaje v Miláně svěřenkyně trenérky Carly MacLoedové prohrály s Američankami, na závěr skupiny jasně podlehly i Kanaďankám. Nadále se tak tedy ukazuje, že hokejistky USA i Kanady jsou pro Češky zatím jen těžko dosažitelným cílem.

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek

Málokdo z českých fanoušků čekal, že by snad mohl být na právě probíhajících zimních olympijských hrách v Miláně a Cortině d'Ampezzo k vidění nějaký úspěch v rámci mužského běžeckého lyžování. Čtvrtý soutěžní den 25. her zimní olympiády ale právě takový nečekaný úspěch přinesl, jakkoli to neskončilo cenným kovem. Senzačně na pátém místě totiž ve sprintu skončil Jiří Tuž, který už v kvalifikaci ukázal, že se s ním musí počítat až do samotného konce. Pro své již sedmé olympijské zlato si v závodě dojel Nor Johannes Klaebo. V ženském sprintu se naopak nepodařilo do finále postoupit sedmé závodnici z olympijského skiatlonu. Kateřina Janatová se do semifinále nedostala o pouhou jednu desetinu sekundy.

včera

včera

včera

Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO

Estonská zahraniční zpravodajská služba zveřejnila svou výroční zprávu o globální bezpečnosti, ve které varuje před pokračující hrozbou ze strany Ruska. Podle estonských zpravodajců je nepravděpodobné, že by Moskva v příštím roce zahájila proti státům NATO otevřený vojenský útok. Místo toho se očekává pokračování a stupňování různých forem hybridní války.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy