Praha - Europoslanec ČSSD Richard Falbr byl studií think-tanku Evropské hodnoty označen za jednoho z největších českých flákačů v Bruselu. On se tomu brání. Jeho bývalý stranický šéf Jiří Paroubek ale jeho vysvětlení odmítá.
Ze studie vyplynulo, že Richard Falbr, který nedávno poslal novináře do pr**le, vyplývá, že moc velkou účast na schůzích v europarlamentu neměl. On se však ve vyjádření pro Právo brání.
"Práci poslance není přece možné posuzovat podle čárek za vystoupení na plénu. Podstatné není, kolikrát mluvil, ale co říkal, a hlavně udělal. Činnost europoslance představuje souhrn mnoha aktivit, které žádné statistiky objektivně neposoudí a už vůbec nezachytí. Pracuji například víc než dva roky jako vedoucí delegace ČSSD a její zástupce v předsednictvu Socialistů a demokratů (S&D)," uvedl. Vyjmenovává také, s kým vším spolupracuje a kde všude ještě zasedá. Podle Falbra není důležitý počet čárek za účast, ale význam jejich práce.
"Já si to, na rozdíl od něj, nemyslím. Základní povinností člena jakéhokoliv parlamentu je být na jeho jednání a u všech důležitějších hlasování. Všechno ostatní je nadstavba anebo nepsaná povinnost. Řekněme si to otevřeně, někdejší „táta pracujících" Falbr, jehož hlas hřměl před lety republikou, nám v Bruselu hodně zfotrovatěl. V českých médiích o něm byly z Evropského parlamentu jen informace o tom, že si tu a tam při schůzi EP s chutí pochrupal. Nic jiného...," reaguje někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek /LEV21/.
Dodává, že v jeho vysokém věku (73 let) nelze očekávat, že by byl nadále soudný. Podle Paroubka by měl raději zamířit na ryby.
Související
V Bruselu toho moc nenapracovali, přesto je ČSSD umístila na kandidátku
Falbr se ohradil proti studii, která z něj dělá propadlíka. Toto mu vzkázal Paroubek
Aktuálně se děje
včera
Sbormistr narazil u soudu. Předběžné opatření komplikuje televizní vysílání
včera
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
včera
Trump v neomalenosti vůči spojencům překonal Brežněva
včera
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
včera
Pravda o útocích na ropná pole. Američané se distancují, ozvali se také Izraelci
včera
Bod obratu. Útoky na plynová pole a rafinérie jsou podle expertů zásadním zlomem ve válce s Íránem
včera
USA a Izrael zasáhly největší naleziště plynu na světě. Ceny ropy prudce rostou, NATO řeší, co s Hormuzským průlivem
včera
Zákazníci jsou stále agresivnější. Známý obchodní řetězec chystá nová opatření
včera
Ve švýcarském lyžařském středisku se zřítila kabina lanovky. Děsivý pád zachytila kamera
včera
Kuba odporuje Trumpovi. Pokus o ovládnutí ostrova narazí na nedobytný odpor, varuje prezident
včera
Naděje na ukončení sporu s Orbánem? EU a Ukrajina dosáhly průlomu v otázce ropovodu Družba
včera
Teherán pohřbívá Larídžáního a Solejmáního. Írán vyslal vlnu raket a dronů na Izrael
včera
Izraelci tvrdí, že zabili dalšího představitele Íránu. Po smrti má být ministr tajných služeb Esmáíl Chatíb
včera
OSN: V roce 2024 zemřelo po celém světě 5 milionů dětí. Většině úmrtí se dalo zabránit
včera
Nejdražší letadlová loď světa USS Gerald R. Ford kvůli požáru odplouvá od Íránu
včera
Americký soud nařídil obnovení vysílání Hlasu Ameriky
včera
Citelná rána v nejkritičtějším momentu moderních dějin. Co pro Írán znamená smrt Larídžáního?
včera
Neponižujte se, vzkazují britští politici králi Karlovi. Nechtějí, aby letěl za Trumpem do USA
včera
Počasí do konce týdne: Dnes bude nejtepleji, pak se začne ochlazovat
17. března 2026 21:42
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj během svého významného projevu v Londýně apeloval na evropskou jednotu. Evropu označil za „globální sílu“, kterou svět nezbytně potřebuje a které se žádná jiná mocnost nedokáže postavit, pokud zůstane jednotná. Podle jeho slov je povinností současné generace lídrů jednat tak, aby budoucí pokolení mohla říci, že jejich předchůdci nezaváhali v rozhodujících chvílích a zajistili lidem bezpečný život.
Zdroj: Libor Novák