Praha - Volby do Evropského parlamentu letos přinesli jedno obrovské překvapení. Nekandiduje v nich Jana Bobošíková, která se v posledních letech účastnila skoro všech celostátních voleb.
Evropské volby přinesly opravdu šokující překvapení. Jana Bobošíková, které se přezdívá kandidátka na všechno, nekandiduje. Přitom v posledních letech kandidovala, kde se dá.
Jana Bobošíková se do politiky poprvé podívala v roce 2004, kdy byla spolu s bývalým šéfem TV Nova Železným zvolena za hnutí Nezávislí do europarlamentu. Následně se stala předsedkyní strany Politika 21.
V roce 2008 byla komunisty navržena na prezidentku, po svém projevu před zákonodárci ale kandidaturu stáhla. V roce 2009 se pokusila křeslo v Bruselu neúspěšně obhájit.
Rok 2010 se nesl ve znamení voleb do Poslanecké sněmovny, kdy Bobošíková vedla kandidátku strany Politika 21 v Moravskoslezském kraji. Ve stejném roce se pokusila dostat do Senátu i do čela pražského magistrátu za stranu Suverenita.
V roce 2013 kandidovala Bobošíková na prezidentku za stranu Suverenita. Po neúspěchu to zkusila v podzimních předčasných volbách jako lídryně volebního bloku Hlavu vzhůru.
Vedle politických funkcí zkoušela Bobošíková dvakrát získat na funkci generální ředitelky České televize. Poprvé se tak stalo v roce 1999, podruhé to zkusila v roce 2009. V roce 2000 také kandidovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
Související
Zeman dorazil k urně s Bobošíkovou. Volby jsou i o odvaze, vzkázal lidem
Zemřel podnikatel Pavel Bobošík, manžel Jany Bobošíkové
Aktuálně se děje
včera
Babiš zatrhnul Mrázové cestu na konferenci o Ukrajině. Naštvala ho
včera
Venezuela vyhlásila zónu katastrofy. Na místo zemětřesení míří záchranné týmy
včera
Policie hledá lupiče z pošty na Semilsku. Peníze si odvezl na motorce
včera
Vedro zkomplikuje i cestování. Cestující ve vlacích dostali několik doporučení
včera
Policii kvůli ozbrojenému učiteli zburcoval někdo z jeho blízkých. Muž čelí obvinění
včera
Tropické počasí a extrémní zátěž pro organismus. Meteorologové opět varují
včera
Ukrajinské útoky na Rusko zaujaly Trumpa. Vyzval Zelenského, aby byl odvážnější
včera
Bělorusko po ultimátu Kyjeva stáhlo opakovače signálu. Lukašenko odolává tlaku Putina na zapojení se do války
včera
Francie vypíná jaderné elektrárny, Londýn představil krizový plán. Vlna extrémního počasí má už stovky mrtvých
včera
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
včera
Počet mrtvých po zemětřesení ve Venezuele dramaticky roste
včera
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
včera
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
včera
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
včera
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
včera
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
včera
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
včera
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
včera
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
24. června 2026 22:00
Rusku se na bojišti nedaří. Rusko ve svých prohlášeních přehání
Ruská armáda pokračuje v pomalém postupu v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, kde soustředila většinu svých sil se záměrem obklíčit klíčová města Kosťantynivka a Lyman. Podle nezávislých odborníků oslovených webem CNN i samotných ukrajinských vojáků jsou však prohlášení Moskvy o zásadních úspěších přehnaná.
Zdroj: Libor Novák